Petr Olivka

Narozdíl od mnoha učitelů na Báňské co učí spíše zbytečnosti rozumí v tomhle oboru snad všemu ale místo toho aby se snažil působit důležitě (jako někteří) je jako člověk naprosto v pohodě. Hodnotí sice přísně ale to stylem full (nebo téměř full) nebo nic (nebo skoro nic).

.

. - 03.10.2022

chábr

fajk

fajk - 15.09.2022

(APPS)Slyšel jsem před výběrem rozvrhu o panu Olivkovi hodně špatných věcí, ale skoro vše co jsem slyšel nebyla pravda. Olivka byl více než férový a dal mi druhou, ale dokonce i třetí šanci. Jeden z učitelů, který je pravý expert v tom co učí. Přednášky bylo výborné a jediné co můžu vytknout je, že cvičení byla opravdu těžká a ne moc poradil. Takže na závěr bych doporučoval všem, kromě těch, kteří nejsou schopní zamakat a chodit do školy si dát cvičení navíc.

DL

DL - 07.06.2022

Jeden z mála učitelů, který se snaží držet standart ve výuce. Po debatě s kamarády co mají všb vystudované, tak jim předměty vyučované panem Olivkou dali nejvíce za celé studiu,

Cormio

Cormio - 05.06.2019

Skvělý učitel, rozumí snad všemu. dopodrobna. Na přednášky je to jasná volba, ale cvičení mohou být trochu náročnější oproti ostatním.

xyz

xyz - 02.11.2018

[APPS] Odborník, vynikající přednášející, u zkoušky férový, ale chce, ať tomu rozumíte - naučit se z vypracovaných otázek stáhnutých ze skladu, kde je polovina špatně a polovina chybí na minimum opravdu nestačí. Na cvičení jsem ho neměl, ale údajně dává náročnější úlohy, než ostatní, je to na zvážení, jestli chce spíše výzvu, nebo v klidu projít.

hajmajeboss

hajmajeboss - 08.06.2018

Skvělé přednášky na cvika však nebrat

Michal Jurečka

Michal Jurečka - 01.05.2018

Je vidět, že tomu co přednáší rozumí a má férový přístup

MoravianCZ

MoravianCZ - 15.04.2018

Na cvičení rozhodně ne, pokud nejste excelentní programátor. Zadání ultratěžké, časově téměř nezvládnutelné. Se zápočtem od něj odchází jen velmi málo studentů. Na zkoušku trošku lepší, protože dává pořád stejné otázky, ale hodnotí dost přísně. Ke každé otázce musíte napsat tunu textu a nakreslit přesně i ty nejsložitější obrázky z výukových materiálů.

daskcz

daskcz - 26.01.2018

Olivku jsem měl jenom na zkoušku. O cvičeních mi říkal spolubydlící. Prý dával těžké úlohy, téměř nezvládnutelné (hodně náročných úkolů a mámo času na vypracování). Na zkoušce točí pořád stejné příklady jako z minulých let. Zkouška u něj byla celkem dobře zvládnutelná. Doporučuji na Cvika vybrat někoho jiného ale na zkoušku jedině Olivku. Pan Ličev dával strašně těžké úlohy, které snad ani nebyly na přednáškách.

TomSte

TomSte - 17.01.2018

[APPS] Lituju ty co ho měli a budou mít na cvika.

Redro

Redro - 13.01.2018

..

jariima

jariima - 15.05.2017

celkem v klidu

Slon

Slon - 24.12.2016

Človek, ktorý ma donútil chodiť na prednášky, pretože boli skutočne zaujímavé a podávané zaujímavou formou, ktorá ma nenudila. Mal som ho aj na cvičeniach. Tu to bolo o niečo horšie z hľadiska náročnosti. Boli cítiť jeho vyššie nároky na študentov, a tak mali mnohí (vrátane mňa) celkom problémy. Na druhej strane musím povedať, že aj napriek tomu, že jeho nároky boli vyššie, vždy sa snažil prideliť bod aj za myšlienku, nikdy nepotopil. Napriek tomu, že predmet APPS som si veľmi neobľúbil, pána Olivku áno. Je to nesmierne vzdelaný, spravodlivý a prívetivý chlap. Dávam mu 10 bodov, pretože si ich zaslúži. Ale ak chcete len preplávať, tak si ho nedajte.

matador

matador - 16.12.2016

Skvělý učitel, rozumí všemu dopodrobna, při případném dotazu vše vysvětlí, chová se přívětivě. Na přednášky je to jasná volba, na cvičení je asi trochu náročnější než ostatní, ale pokud vám to nevadí, můžu ho určitě doporučit :-) Na APPS, SOJ, OSY, PB super.

beranek.kuba

beranek.kuba - 13.05.2016

Velmi kvalitní vyučující. Ochotně přednáší, pomáhá na cvičení, ale musí z vás poznat snahu.

qwertz

qwertz - 06.09.2014

Na cvičení asi tak 3x větší požadavky než u ostatních vyučujících... Většina lidí u něj zápočet vůbec nezvládne(u jiných problém není). Nedoporučuji...

pafcik

pafcik - 12.02.2014

mel sem ho pouze na OSY vubec sem s nim nemel problem , spis naopak, je treba projevit snahu a ovladat bezne konstrukce v c++ , jinak s vami nerad ztraci cas a pravda , že nektere studenty rad podusi :-D

mick000

mick000 - 25.07.2012

Jeden z nejlepších učitelů na FEI, na OSY ochotný, vysvětlí, kamarádský přístup. Doporučuji

konqui

konqui - 29.01.2012

mel jsem ho na cviko OSY, byl pohodovy, vysvetlil, poradil, hledal s vama problemy, atd., mozn problemy meli ti, kteri nemeli vubec paru, jak se udela nejaky cyklus a co dela cyklus v cyklu a podobne, ale takovych je opravdu jen hrstka a nakonec to u nej dal kazdyy myslim, sice podusil, ale dal

STANKAR

STANKAR - 28.01.2012

OSY. expert na slovo vzatý, ví o látce všechno co jde. poradí když vidí že nejste úplně vygumovaní, občas aji těm zmatenějším. osobně jsem s ním neměl nejmenší problém (ale možná to bylo dost daný tím že jsem to opakoval a tak jsem se na cvika připravoval, i když na přednášku jsem stejně nepáchnul ani jednou).

k67

k67 - 03.01.2012

je evidentní, že tomu rotumí a jeho přednášky jsou poutavé a dobrá příprava na zkoušku

Jurasz20

Jurasz20 - 12.12.2011

Mi přišel naprosto v pohodě. Je fakt, že ARP bylo síto, ale ve volitelných předmětech bez problémů.

amissus

amissus - 13.06.2011

otipne si studenta a pak ho hodnoti bez ohledu na skutečnost

mike127

mike127 - 25.05.2011

Cvičení hrotí. Přednášky ale má za to perfektní. Kdo nemá o některý jeho předmět až tolik zájem, tak na cvika určitě nebrat, jinak si ten zájem vynutí :-)

hyen

hyen - 02.02.2011

I presto, ze predmet ARP budu opakovat, neni zase tak spatny. Ochotny poradit je, ale kazdy bod stoji znacne usili.

glass

glass - 31.01.2011

Cvika s panem Olivkou jsou celkem peklo, podle toho jak hodnotí ostatní učitelé. Žádné bodíky zadarmo, pěkně všechno vydřít. Jinak moc férový chlap, když se jednalo o jeden bod co mi chyběl a viděl, že jsem se připravoval, ochotně mi ho dal, i když v programování pokulhávám. U zkoušky opakuje otázky, ale zase je chce mít vyřešeny na sto procent.

drax

drax - 18.01.2011

asi jeden z nej prednasejicich na FEI. Na prednaskach je videt ze vi o cem je rec, navic to podava celekem zive, pouziva priklady z praxe. Na cvicenich uprednostnuje samostatnou praci ale pri jakemkoliv dotazu ochotne poradi. U zkousky chce videt ze tomu rozumite, a ne ze jste se naucili skripta nazpamet.

kuchi

kuchi - 30.04.2010

Na cvika byl s ním nebyl problém. Sice jedine co řekl, bylo zadaní ale nikdy nebyl problém se doptat. Že bych se setkal s neochotou či arogancí... to ani náhodou. Jediné co mě točilo byl jeho vývojový kit pro PIC, který měl připojene 3 zařizení na jediný port a k tomu komplet invertovanou logikou. Zkouška: Velice si to hlída, tahak raději nebrat. Dáva stále stejné otazky (ma asi 10 svých oblibených) za to je chce vystvětlit do mrtě. Obrazek bez popisu ma stejnou hodnotu jako prazdne misto. Clovek vyžadujici znalosti dane problematiky (nebo naučenou basničku ze skript) ale nedá nic zadarmo.

bandit

bandit - 25.02.2010

Spoznal som ho až na skúske a spoliehal som sa na to, že dá otázky, ktoré boli minulý rok - čo sa aj stalo. Čiže ho mám rád :-).

deli

deli - 10.01.2010

Nevím, neslyšel jsem na něj nic dobrého, od pohledu nic moc ochotný a zkoušku z ARP snad debilněji udělat nemohl!! Hrůzák

Demilich

Demilich - 11.01.2009

Sympatický člověk na cvičeních, doporučuju, umí vysvětlovat dobře a vypada to že rad pomaha něco pochopit fakt super :)

sid028

sid028 - 08.01.2009

Cvičení katastrofa, lepsi volba Seidl

zim051

zim051 - 18.11.2008

na přednášky prý dobrý, ale na cvika mně osobně nesedl... ale jsou i horší než on, to ano

x.soldier

x.soldier - 24.09.2008

Architektury počítačů

48 souborů

Předmět architektura počítačů nepředpokládá speciální předchozí znalosti. U posluchačů se předpoklá-dají základní znalosti z oblasti elektrotechniky a číslicových obvodů, resp. logických systémů. Ú...

Architektury počítačů a paralelních systémů

581 souborů

Předmět architektury počítačů a paralelních systémů nepředpokládá speciální předchozí znalosti, předpokládají se základní znalosti z oblasti elektrotechniky a číslicových obvodů. V předmětu se pos...
Cookies nám pomáhají poskytovat Vám naše služby. Využíváním těchto služeb souhlasíte s jejich použitím.