Architektury počítačů a paralelních systémů

Předmět architektury počítačů a paralelních systémů nepředpokládá speciální předchozí znalosti, předpokládají se základní znalosti z oblasti elektrotechniky a číslicových obvodů. V předmětu se posluchače seznámí s technologiemi vyráběních číslicových ob

Hodně kreditů Bez zkoušky Žádné projekty

Shrnutí

 

  • Průměrné hodnocení: 4/10
  • Souborů ke stáhnutí: 591
  • Předmět sleduje studentů: 74
  • Předmět učí lektorů: 5
  • Diskuze obsahuje příspěvků: 0

Informace

Zkratka: APPS
Kredity: 6
Ukončení: Zápočet
Garant: doc. Ing. Lačezar Ličev, CSc.
Projektů: 0
Bodů k zápočtu: 23

Nahrát soubor Hodnotit předmět

Cvika se dají zvládnout bez nějakého připravování, ALE jen v případě že člověk je s věcmi ze cvičení obeznámen nebo je dokonce používá (PWM, I2C/SPI, x64 ASM, skurvená CUDA). Také je dobré si na cvika vybrat frajera jménem Lukáš Klein, jediný self-aware cvičící. Po tomto všem jsem došel na zkoušku, na které byly feťácké otázky pro heroinově zaujaté čakry požírající zmrdy. Nepříjde mi, že bych k tématům nevěděl napsat vůbec nic, ke každé věci jsem napsal aspoň něco, hlavně tak jak to chápu já. Výsledek bylo skurvených 18 bodů, kde minimum (jak asi všeci tuší) je 28. Když jsem se lidí kolem sebe ptal, jak to vlastně ten kretén Olivka hodnotí, dozvěděl jsem se že zkouška z APPS je psána podle přesně definovaných pravidel, které vyvinula CIA v 80. letech minulého století. Tím pádem lze usoudit, že otázky jsou psány tak, aby cílenou osobu (mě, Vás, ...) zmátli, takže pak nevíte jestli autor této otázky chce téma vysvětlit nejjednodušeji, nebo naopak chce překreslit celou pipeline CUDA nebo nějakého RISC procesoru. Musím říct, že tato zkouška mě vlastně přesvědčila o tom, že na vysoké škole nikoho absolutně nezajímá, že máte nějaké praktické zkušenosti, dokud jim nezazpíváte nuceně naučenou básničku, tak budete mít absolutní hovno a proto lidem, které znám a vím, že něco umí, doporučuji na vysokou vůbec nechodit. Takže shrnuto, na zkoušku je potřeba sehnat nějaký asset/matro (v podobě PDFka), které třeba někdo zpracoval před Vámi a takový soubor sehnat. No a pak bohužel nezbývá nic jiného než se učit úplně zbytečné věci nazpaměť, vítejte na základní škole kurva...

archi

archi - 11.06.2024

2023, zkouška byla nejspíše o dost jednodušší, jak minulé roky. Hlavně žádné povinné otázky. Cvika jsou pořád trochu na palici, ale pokud člověk čte a chápe skripta, tak to nějak projde. Klein je btw nejlepší cvičící, všechno vysvětlí.

Cinnamon Roll

Cinnamon Roll - 02.06.2023

Naprosto zbytečná a šílená věc. Kvůli němu asi opustím univerzitu a půjdu do práce

Aleksandr

Aleksandr - 08.04.2023

V pohodě předmět, stačí se na to chvilku před cvičením podívat a půjde to bez problémů, materiály jsou srozumitelné a dobře pochopitelné. Na cvičení doporučuji Olivku, rád ochotně vysvětlí a pomůže, hodnotí mírně a když vidí, že jste se na to fakt aspoň trošku podívali a snažíte se, ocení to a určitě budete mít i malé plus u zkoušky. Zkouška relativně v pohodě, hodnotí objektivně a od minulých let o hodně mírněji, když to je přes lms. Za předmět je 6 kreditů a vyžaduje míň práce než většina předmětů za 4. Žádný projekt, nic takového, opravdu se stačí podívat na ty materiály o přestávce před hodinou.

Hynek

Hynek - 06.03.2023

Při tomhle předmětu hodněkrát zvážíš jestli má vůbec smysl studovat. Šílený předmět a ještě k tomu v prvním ročníku. Na cvika doporučuju Seidla a na zkoušku se učit aspoň 2 týdny dopředu, je to masakr.

Ragnar012

Ragnar012 - 22.05.2022

Předmět není vůbec težký, ale vyžaduje přípravu. Na cvičení doporučuji Seidla, má podobné zadaní jako Olivka v přednáškách. Nejtěžší na předmětu asi je CUDA, ta pro neprogramátory bude obtížnější, ale když vám s tím někdo pomůže a vysvětlí, body ziskáte. Zkouška ( za mě ústně ) byla v pohodě, bylo toho hodně, ale když člověk se odhodlá to naučit, tak není překvapen. Doporučuji vše 'okecat' ať jde vidět, že tématu rozumíte.

Pepa Nevěd

Pepa Nevěd - 18.11.2021

Každý se toho předmětu bojí, ale nakonec to není taková hrůza. Samozřejmě to dá zabrat, člověk uvidí plno nových věcí, ke kterým neexistujou snad žádné materiály, tedy krom těch, které vám poskytne p. Olivka. Olivka vás na cviko pošle vlastně s úplným minimem znalostí a prostě daný task nějak udělejte. Plno lidí si však nezapamatuje důležitou věc, kterou řekl aspoň jednou hned na první přednášce. PTEJTE SE! Když nevíte, co máte dělat, co který příkaz dělá, zeptejte se. 90% vyučujících vám prostě na cviku dá hint, nebo vás na to navede jak slepého. Všichni stresujou jen kvůli pověsti předmětu, ale nakonec mi zatím APPS dalo nejvíc za celé studium. Nebylo to vůbec těžké, jen tomu dám 9/10, protože si myslím, že se určitě dá udělat to cviko méně stresující formou, hlavně trošku upravit to bodování těch cvik. Prostě se na cviko stačí trošku připravit, neuškodí si vyzkoušet něco i mimo cviko a prostudovat materiály klidně i ze skladu. Na zkoušku se stačí naučit klidně i týden dopředu, pochopit látku sám, umět ji vysvětlit vlastními slovy a minimum máte 100% jisté. Pokud se chcete něco naučit, nevadí vám se tomu věnovat a nechcete prostě projít jen zadarmo, pak si klidně můžete zvolit i Olivku na cvika, udělat se to dá, ale nesmí vám být programování a špetka logiky cizí. Pokud se chcete naučit ještě víc, chcete na předmět dobře vzpomínat, že vás něco naučil a zažít zatím nejkvalitnější přístup k výuce, tak volte jedině Trnku, pokud zrovna bude učit. Na matrixu odepíše prakticky kdykoliv, ke kódu vždycky poví, co je špatně, co dobře, co zlepšit, co naopak asi nepoužívat. Poradí i během cvika, navede a pomůže. Poradí i mimo cviko, dokonce i mimo předmět, protože ho to jednoznačně baví a umí zkušenosti předat snad mistrovsky.

Eskimo Joe

Eskimo Joe - 29.03.2021

Celkem náročný předmět

Jurasz20

Jurasz20 - 26.05.2020

jeden velký špatný vtip

birb

birb - 12.02.2020

Nejhorší předmět co se týče hodnocení. Cvičení jsou poměrně náročná a vyžadují přípravu, druhá část je jednodušší co se týče programovani, ale je třeba danou věc pochopit. Na cvičeni doporučuju Seidela. U zkoušky buď umíte vše a jste rádi, že dostanete 30-40 bodu náhodně vygenerovaných panem Olivkou nebo ji nemáte.

54641124441

54641124441 - 06.02.2020

Nikdy viac...

Logaritmus.x

Logaritmus.x - 19.01.2020

Na začátek bych asi řekl, že předmět není takový hrozný jak se o něm říká. Pokud nejste moc dobrý programátor vyberte si cvičícího Seidla, Kleina nebo Gulčíka. Olivka a Ježek chcou na cvičeních občas dost advanced věci. Je zde nutná příprava před jednotlivými cvičeními, jinak se může stát že to prostě nenaprogramujete "jen tak". Obecně platí, že důležitá je snaha a vůle cvičení zvládnout, potom to není takový problém, je to hlavně o přístupu. Teď bych zde rozebral zkoušku.. a nějaké "mýty" o ní.. Zkouška dokáže potrápit.. hlavně učení na ni a to z toho důvodu, že témat je poměrně dost a povětšinou se někde chce nějaké schéma a k tomu popis (při učení na vás může padnout lehká depka a demotivace). Dá se na ni naučit za 4-5 dní. Hlavní je tomu alespoň trochu rozumět + hodně se rozepsat na papír (4x A4 může působit hrozivě, ale věřte tomu, že až začnete psát tak ani nebudete věřit jak rychle se vám ten papír zaplní). Zkouška trvá 75 minut, jakkoliv se vám to může zdát jako hodně času, občas tomu opravdu tak není (neměl jsem ani čas kouknout do taháků). Osobně si myslím, že to s tím hodnocením zkoušky není tak hrozné, jak se říká, nepište zkoušku jak básničku a dokažte že tomu co píšete opravdu alespoň z části rozumíte a není problém. Olivka je svým způsobem pedant a požaduje trochu vyšší nároky ale za sebe můžu říct, že v konečném důsledku tento předmět nějaká noční můra nebyla.

goethe

goethe - 14.01.2020

Jeden z vůbec nejhorších předmětů, se kterým se můžete setkat - samotný předmět zajímavý je a dokonce by i bavil, ale nekompromisní Olivka vás tvrdým způsobem ujistí o tom, že pokud nevěnujete předmětu stovky hodin, tak prostě neprojdete - zápočet je první síto, které vyhodí podstatnou část studentů a zkouška je sítem druhým, kde vás z původního počtu zbývá stejně asi jen 1/3. Na cvikach dostanete zadání, které je během hodiny a půl nesplnitelné a doufáte buďto v opravy u jiných cvičících a nebo ve 2 cvika APPS týdně navíc, kde si úlohu předem vypracujete. Co se zkoušky týče, bez obrázků ke každé problematice vám dá za otázku 0 a nebo jen pár bodů tak, abyste (pokud jste se učili) šli těsně pod minimum a zkoušku si zopakovali. A ani na konzultaci ho nepřesvědčíte, že tomu rozumíte i když mu to znovu vysvětlíte. Souhrnem - pokusit se vybrat nejlepšího cvičícího, co to jen půjde a Olivkovi na cvika se vyhnout obloukem, a na zkoušku se připravovat už začátkem prosince, protože je to jinak bez šance - musíte prostě umět všechno

TheBroker

TheBroker - 10.01.2020

Styl výuky nesmyslný

trebo46

trebo46 - 02.12.2019

Kdybych byl dobrý programátor, což nejsem, tak by to byl asi docela zábavný předmět. Jenže to bylo peklo, a to pořádné. Na cvika rozhodně doporučuju Seidla, u něho je to "jenom" těžké, ale šance na zápočet je tam nejvyšší (první rok u Hendrycha jsem neuspěl). Ale ten pocit když se něco povede naprogramovat je k nezaplacení. U zkoušky je to individuální, většina lidí upřednostňuje Olivku, protože má okruh otázek které točí furt dokola, jenže chce to opravdu přesně a chce toho hodně. Mně přijde lepší Ličev, u něho se stačí k danému tématu pořádně rozepsat, hlavně ať je toho hodně. Já téhle volby nelitoval a zkoušku jsem udělal na první pokus.

marcipan

marcipan - 09.01.2019

Sice je nutná jakási příprava, ale pokud si vyberete Hendrycha, tak u něj máte podle mě největší šanci na úspěch + dává asi nejlehčí zadání ze všech, na zápočet ho můžu jen doporučit

Ondrušek Roman

Ondrušek Roman - 15.12.2018

U Hendrycha to nejde

Martin Štefek

Martin Štefek - 08.11.2018

Docela šílený předmět, velké síto. Cvika s Olivkou byla skoro každý týden místo 1.5h "dobrovolně" 3 a více hodin, i když jsem měl kvanta kódů z minulých let, většinou moc nepomohly. Zápočet rozdělený na 2 poloviny, obě založené na minimech ze cvičení. Naštěstí Olivkovi moc nevadí společná práce a moc se necukal, když jsme na to konečně přišli "všichni najednou" :D. Kdybych mohl, na cvičení bych si asi vzal někoho jiného, přišlo mi, že ostatní měli cvika trošku lehčí. Zkoušku jsem dělal na 3. pokus a tady naopak doporučuju Olivku, točí furt ty samé otázky, o kterých je z mých zkušeností lepší se pořádně rozepsat. První 2 termíny jsem se podle rad ze skladu snažil odpovídat stručně a věcně, ale moc to nepomohlo. Na třetím termínu jsem teda popsal asi 4x A4 a dal mi to. Celkově je předmět relativně zajímavý (hlavně cvičení), akorát škoda, že k tomu Olivka skoro nic neřekne, při cvikách si akorát popíjí čaj a kouká do PC, když se ho člověk na něco zeptá, tak to sice vysvětlí, ale nikdo ho nepochopí. Trošku jiný přístup ke cvikám a byl by to mnohem lépe hodnocený předmět.

Onden

Onden - 25.05.2018

Jak již bylo mnohokrát řečeno, předmět je náročný. Olivkovi přednášky jsou v pohodě, Ličevovi přednášky nic moc. Raději doporučuji čas využít jinak a zkusit se na daná cvika trochu připravit, zjistit co by se tam mohlo objevit apod. Já to takto udělal a neměl jsem problém udělat 37/45 na zápočet. Ale výběr učitele na cvičení je hodně důležitý. V tomto předmětu jsem nechal hodně času a nervů, které jsem věnoval přípravě na každé cvičení. Pokud dojdete ke zkoušce doporučuji vybrat p. Olivku, na jeho webu jsou testy s otázkami, které se jen pramálo mění, avšak i tak je toho mnoho a nutné je tématům porozumět a v takovém duchu napsat i zkoušku, jinak se může stát, že Vám to bodově nevyjde, zkrátka bez pochopení látky to u p. Olivky půjde těžko, každopádně GL všem, na které to ještě čeká :).

Korock

Korock - 01.02.2018

Jak už bylo mnohokrát napsáno.. nejtěžší předmět celého semestru. Dá se projít pokud máte dobré zdroje. Na přednášce jsem nebyl ani jednou, jelikož 3 hodiny přednášek je dle mého názoru celkem waste času. To co se programuje ve cvikách se tam nedozvíte a na zkoušku se stejně musíte našprtat vypracované otázky. Takže přednášky pointless. Teď přejdeme ke cvičení kdy úspěšnost zápočtu závisí na materiálech(vypracované cvičení apod..) a výběru učitele. Za mě doporučuju Kunčického, kterej je fakt v klidu a nic nehrotí. Nějakej ten bodík vždy dá a dá se s ním rozumně domluvit. Zadání cvičení se většinou opakuje takže je lepší si vzít tento předmět spíše ke konci týdne kdy už od ostatních víte co se bude dělat. A teď zkouška. Olivka - I když se to člověk naučí nazpaměť z vypracovaných otázek stejně to není dost. Chce aby mu to popsal člověk jako pro někoho kdo tomu nerozumí. Na zkoušku doporučuju šikovný tahák a naučit se otázky nazpaměť. Na to že jsem nebyl ani na jedné přednášce a cca od 2 poloviny cvičení (začala se dělat cuda a kernely ) jsem netušil jaká bije, jsem předmět zvládnul na 2 pokus zkoušky. gl hf všem co tento předmět absolvují

DarkDevil

DarkDevil - 29.01.2018

Velmi obtížný předmět, pro ne moc dobré programátory je to peklo. Na cvičení je asi nejlepší pan Seidl, který dává jednodušší zadání a mírně hodnotí. Na druhou stranu, pan Olivka dává velmi těžké zadání a dlouhé, že je skoro nejde za cvičení stihnout. U něj udělat zápočet je opravdu problém. Naštěstí si můžete cvičení opravit u jakéhokoliv jiného cvičícího. Zkoušku můžete dělat u dvou učitelů, ani jeden ale není výhra. Pan Ličev dává nevyzpytatelné zadání, nevíte, které téma si do písemky z padesátikilometrových skript vymyslí, ale zase hodnotí mírněji. Pan Olivka točí pořád stejné otázky, takže se stačí naučit jen konkrétní témata. Ale zato jim musíte perfektně rozumět a popsat minimálně čtyři A4, aby jste vůbec měli šanci na minimum bodů ze zkoušky.

daskcz

daskcz - 26.01.2018

Rozhodně nejtěžší předmět za první tři semestry. Můžete chodit na přípravy na cvičení na obě přednášky, ale jak vám tam dají naprogramovat něco, co jste vlastně nikdy nedělali (a nejspíš ani nikdy dělat nebudete), za využití něčeho, s čím máte nulové nebo minimální zkušenosti, a ani se na to nemůžete samostatně doma připravit, tak pokaždé za těch necelých 90 minut vyždímáte mozek a jste rádi, pokud ten zápočet máte. Mohu doporučit Seidla, zadarmo to u něj ale rozhodně není. Naštěstí ale většinou hodnotí myšlenku a dá i nějaký bod za něco co jste nestihli udělat, pokud dokážete tu myšlenku předat. Občas je ale trošku náladový a odvíjí se od toho i jeho hodnocení. Co se zkoušky týče, tak běžte rozhodně k Olivkovi. Má mnohem lehčí otázky a hlavně máte jistotu, že několik z nich bude jen z pár daných témat. Když ty se dobře naučíte a budete vědět aspoň něco k tomu ostatnímu, tak by neměl být problém získat aspoň to minimum. Na přednášky jsem chodil k Olivkovi, probírá to fakt slušně, takže se pak na zkoušku učí líp. Moje zkušenosti s přednáškami od Ličeva jsou takové, že ho nejde vůbec slyšet.

Foxaves

Foxaves - 18.01.2018

Jeden z těžších předmětů v třetím semestru - při správné kombinaci cvičícího a zkoušejícího určitě ne těžší než UDBS, při špatné zas skoro nemožné udělat. Na zápočet programování mikropočítače, v druhé části pak paralelní programování, u Hendrycha oproti Olivkovi a Seidlovi jednodušší úkoly, jde získat minimum z každé části s dostatečným předstihem. U Olivky je to prý naopak skoro nemožné, ale kdo ví. U zkoušky doporučuji zvolit raději Olivku, točí dokola stejné otázky, ale chce toho opravdu hodně, opravdu podrobně a na 100% přesně, jinak body nedá. Asi budu jeden z mála, ale předmět mě bavil a dozvěděl jsem se dost o tom, jak takový počítač funguje, jen bych radši zkoušku ABCD jak všude jinde :D

hajmajeboss

hajmajeboss - 17.01.2018

Podle mě jeden z nejtěžších předmětů, co jsme zatím absolvovali. Na cvikách se nic nedozvíte. Dělají se tam jenom úkoly, co byli vysvětleny na přednáškách. Když nechodíte na přednášky tak není moc velká šance, že dostanete zápočet. Příprava na úkoly je spíš o samostudiu. Zkouška nebyla zase tak hrozná jak by se zdála. Je třeba se naučit teorii. Měl jsem výhodu, že jsem chodil na střední, kde jsme měli skoro podobný předmět, kde jsme měli tak 50% toho co je třeba vědět do APPS. Na Cvika doporučuji pana Seidla a na zkoušku Olivku.

TomSte

TomSte - 17.01.2018

Celkem náročný předmět, jak cvičení, tak zkouška. Na cvikách se programují věci, které už snad v životě neuvidíte, je třeba umět C++, ale důležitější mi přišlo hlavně vymyslet, jak se to udělá, a s tím bude mít hodně lidi asi problém. Na cvičení doporučuju pana Seidla, hodnotil relativně mírně a udělat u něj zápočet není zas taková práce jako u pana Olivky. Na zkoušku se ale pan Olivka vyplatí, má své oblíbené otázky, takže se stačí naučit je. Učení na zkoušku bylo tak na 2-3 dny, a dá se to zmáknout, i když si budete říkat, k čemu mi tahle znalost prehistorického procesoru kdy bude.. Na to bych taky rád znal odpověď. ¯\_(ツ)_/¯

Alixer

Alixer - 15.01.2018

Nejhorší předmět semestru. Na každém cviku se programuje na body a způsoby jak se připravit na cvičení jsou dosti omezené. Určitě si na cvika neberte Olivku, Seidl taky není žádná výhra, nejlepší volba je Hendrych popřípadě Kunčický. Pokud se vám vůbec podaří získat zápočet tak vás čeká zkouška z těch bullshitů co se berou na přednáškách. Přednášky jsou ztráta času hlavně u Ličeva, protože ho není slyšet ani v první řadě. Místo přednášek se raději průběžně učte ze skript. Je toho fakt kupa a učení vám zabije celé vánoční prázdniny. Na zkoušce jsem měl Olivku, celý popsaný papír a stejně mi to vyšlo jen tak tak na minimum. Takže GL&HF.

Redro

Redro - 13.01.2018

Nejtěžší předmět v bakalářském studiu. Od loňského roku nastala změna vyučujících. Měl jsem Henrycha a mohu jen doporučit, sice dává méně času na vypracování úkolu, ale obchází lidi a poradí. Taky na začátku cvičení vysvětlí co se bude dělat a nakopne ty co neví

Bolehlaf

Bolehlaf - 06.01.2018

Podle mě nejtěžší předmět bakalářského studia. Největší síto...

dvoracek.h

dvoracek.h - 26.09.2017

Pokud nebudete mít v hlavě celá skripta a hlavně znát jednotlivé CPU, není třeba ke zkoušce ani chodit.

slim.07

slim.07 - 23.07.2017

Podľa môjho názoru, dosť náročný predmet. Ocenia ho iba ľudia ktorých baví práca s hardwarom.

DaniellesShadow

DaniellesShadow - 12.05.2017

<3

Michal Jurečka

Michal Jurečka - 27.03.2017

Tento předmět není opravdu sranda. Získat zápočet je opravdu těžké a u Olivky nemožné. Na cvičení doporučuji Seidla nebo Hrabala u nich je šance, že zápočet zvládnete. Když dostanete zápočet tak nastává nemožný úkol číslo dva ......... To zkouška........ . Učení na zkoušku vám zničí celé vánoční prázdniny a opět musíme správně zvolit učitele. Tentokrát zvolit Olivku..... Ten točí pořád stejné otázky, ale chce podrobné odpovědě a hodně (ale fakt hodně) obrázku. Na jeho zkoušce si spíše připadáte jako malíř než jako ajťák xD xD GLHF

uuikk

uuikk - 05.01.2017

Podle mě nejtěžší předmět co jsem za 5 semstrů měl. Už nikdy víc. Těžkej zápočet. Se zkouškou sem už problém neměl.. Akorát se třeba naučit dost teorie.

tRx

tRx - 05.01.2017

Pouze 4 studenti z mé skupiny jdou ke zkoušce. Fakt sranda předmět.

Slon

Slon - 28.12.2016

Tak APPS je solidný zaberák. Čo cviko to nejaké to zadanie, niektoré dosť náročné. Výhodou je, že je k dispozícii trieda, kde si môžete skúšať kódy aj mimo vašich cvik, a tak sa zlepšovať. Tento predmet ma stál doteraz najväčšie úsilie. Na prednášky som chodil (a nevynechal som takmer žiadnu!) k Olivkovi, lebo tie prednášky za ten čas stáli (aj keď je to veľa a veľa teórie). Na cvika som mal tiež Olivku, zadania ešte o kúsok náročnejšie, zato hodnotenie miernejšie, snažil sa hľadať myšlienky, keď už videl, že v kóde je nejaký problém. Vždy sa snažil na otázky, čo najpresnejšie odpovedať.

matador

matador - 17.12.2016

Tento předmět je opravdu specialita. Těm co je to někdy bude čekat přeji pevné nervy a taky trochu toho štěstíčka. Jsem rád, že tento předmět mám úspěšně za sebou.

HoMac

HoMac - 18.11.2016

Srdcovka.

Creepio

Creepio - 14.09.2016

Na přednášky jsem měl p. Ličeva, učivo podává zajímavým způsobem, ale kdyby si k přednášení vzal mikrofon, úroveň přednášek stoupne o 80 %. Jde mu celkem špatně rozumět. Na cvičení p. Seidl, pohodový člověk, který chce vědět, jestli rozumíte tomu, co programujete, což ne pro každého dopadalo dobře. Zkoušku jsem na první pokus docela podcenil, na druhý jsem se to naučil zpaměti a prošel.

jan.mitoraj

jan.mitoraj - 23.01.2016

Cvičení se celkem dají když umíte trochu programovat. Kvůli zkoušky jsem si zkazil zimní prázdniny. Je toho fakt hodně a některé věci se mi zdáli dost zbytečné(např. netuším na co mi kdy bude znát zpaměti Fermi). Na cvičení doporučuji Seidla. Na zkoušku spíše Olivku protože točí pořád ty samé otázky ale chce znát přesné odpovědi.

Nsoft

Nsoft - 12.02.2015

Zápočet: cvičení je jednou za dva týdny, programuje se tam v C. Je to těžké člověk se na ty cvičení musí připravit. Doporučuji pana Seidla na cvičení, někdy měl špatnou náladu, ale vesměs se to dalo. Zkouška: no tak tady je opravdu hodně teorie, učil jsem se několik dní k panu Ličevovi, na první pokus jsem u něj neudělal. Na druhý jsem šel k Olivkovi a v pohodě. Takže spíše doporučuji pana Olivku. Celkově mě předmět nebavil vůbec a každé cvičení hrůza a zkouška je ještě větší hrůza než cvičení.

Myrro

Myrro - 03.02.2015

jak už bylo řečeno. zápočet je těžší pro ty co programovat moc neumějí. na cvikách si ale vystačíte s těmi základy. já jakožto student TKT měl větší problémy získat zápočet než se naučit na zkoušku. na cvika jedině seidla. na zkoušku si volte podle uvážení. Ličev chce romány a můžete i mírně odskočit od tématu. Zase ale dává prej na každý termín jiné otázky. Já k Ličevovi nešel, ale tohle mám od těch co u něj byli. U Olivky, u kterého jsem byl, tak musíte odpovídat na to na co se ptá. První termín jsem nedal o 3b. a to hodnotil docela mírně se mi zdálo. na druhý termín už jsem se doučil více a dal to za 41b. Jinak je velmi vstřícný, když se chcete jít podívat na zkouškový test, tak to klidně s váma proletí co by tam chtěl a tak. mi dokonce řekl, že točí ty samé otázky svoje oblíbené. a kromě jedny jsem měl na tom druhém termínu co řekl. za zápočet dávám 5/10 a za zkoušku 7/10

machi

machi - 17.01.2015

Ako predmet zaujímavý, práca s embeded systémami, multithreading a CUDA. Ak však nemáte radi céčko tak docela peklo, odporúčam sa nato pozrieť, alebo kamaráta na telefóne na cvikách. Na cviká určite berte Seidla, dá bod aj za ideu aj ked to neviete nakodiť a rád pomože. Skúška to je úplne niečo iné, kvantá teórie od 8-bit procesorov po LCD displeje, taký hardwarovy brainfuck. Cele sviatky som zabil učenim, a skončil som tesne nad minimom.

x.soldier

x.soldier - 06.01.2015

Jeden z těch kvalitnějších předmětů na VŠB. Je třeba si dobře zorganizovat přípravu a jde to. Doporučuji Olivkovy scripta, udělat si z nich výpisky a pokud možno to i trochu pochopit. Naopak nedoporučuji skripta míchat s Ličevovými nebo naopak, vyberte si jedny. Na cviko pak doporučuji Seidla.

jiri.kacirek.3

jiri.kacirek.3 - 08.12.2014

Ač mi není jazyk C sympatický tak cvičení se Seidlem úplně v pohodě. Ke každému má individuální přístup takže každý programuje v rámci svých možností. Přednášky zdlouhavé. Zkouška je jen z přednášek a doporučuji volit Ličeva, tam pak stačí hodně psát :D

lukas.tesar

lukas.tesar - 18.05.2014

Ličevovy stránky plné změti nejrůznějších informací mě strašily celý semestr, ale nakonec jsem byl rád, že u zkoušky mám jako kombinovaný jeho a ne Olivku, který je až příliš angažovaný a ambiciózní co se vyžadování znalostí studentů týče :-) Zápočet v pohodě, zkouška peklo.

vac

vac - 23.01.2014

Nejhorší předmět v tomto semestru. Doporučuju na cviko Seidla - dává bod i za nápad/snahu, je dobrý hledat zdrojáky na pastebinu - ale pozor! Musíte ten kód chápat. Zkoušku pak u Ličeva - 2.5 dne (m)učení různých věcí, na testu popsány 3 strany, většinou trochu od věci a naprostá pohoda.

Winn

Winn - 18.01.2014

Bodovane cviceni - diody, display a teplomer se neda odkud naucit - proste bud to opisete nebo nemate sanci :D

kuba.brezina

kuba.brezina - 01.10.2013

Nejhorší předmět 3. semestru. Na cvikach se programuje v C/C++ docela zajimave veci hrani si s diodama, se sedmisegmantovkama, vlakna, cuda apod. jenze je to tak debilne udelane ze je cviko jednou za 14 a na kazdem cviceni musite ziskat nejake body jinak ste v prdeli. Za prvni 3 cviceni 11 bodu z 2 a za dalsi 3 cviceni 12 z 2 4 na cvika jsem mel pana Seidla vyborný cvicici ale pouze pro lidi co umi programovat a bavi je to pro neprogramatory doporucuji p. Liceva nechce videt kod ale pouzde funknost lze u nej i dost ojebavat. Prednasky jsem mel p. Liceva byl sem tam vsehovsudy 2 krat protoze mu neni rozument a delaji se tam sracne zbytecne prosezeny cas. Samotna zkouska je to nejvetsi peklo a sracka kterou sem tu na VSB delal delal sem ji u p. Liceva dal jsem ji na druhy pokus (3xA4) popsana doporucuji ho ke zkouse protoze pan Olivka to proste nechce nikomu dat co jsem slysel letos proste ne radsi se naucit vice a vice omacky nez neprijemneho Olivku

Carda

Carda - 04.02.2013

Tento předmět je asi největší peklo 3. semestru. Cvičení jednou za dva týdny, ale člověk se tam pěkně zapotí, aby měl co nejvíce bodů kvůli minimu ze dvou částí(monolitický procesor/vlákna a CUDA). Já měl na cvika Seidla a musím smeknout kloubouk...sice chce vysvětlit kód aby se ujistil, že tomu rozumíte, ale v každém cvičení na začátku vysvětlí co a jak. Proto Seidla doporučuju a pro toho kdo chce jen prostě zápich za nic tak jít k Ličevovi, kterého kód nezajímá. Z vyprávění kamaráda jsem chcal magi v kostkách, když u programování vláken napsal natvrdo vymyšlený výsledný čas algoritmu a dostal plný počet bodů :D Největší zlo je asi zkouška. Šel jsem k Ličevovi, učil jsem se z jeho materiálů, u zkoušky jsem napsal všechny otázky(popsané 2xA4) a výsledek 43bodů, ale 6 kreditů bylo v kapse.

lukume

lukume - 24.01.2013

Tenhle předmět je vedle UDBS tím nejhorším z 3. semestru. Na cvičení jsem si jako neprogramátor vzal podle rady tady na skladu u p. Ličeva, stačilo mu vidět funkčnost, kód nechtěl vysvětlit a tak udělat zápočet nebyl moc velký problém. Samostatnou kapitolou je zkouška. Ta nemá s cvičeními nic společného, je to jenom bichlovačka a doporučuju nepodcenit. Materiálů je tady na skladu spousta, já se učil z PDF co je taky tady na skladu a jmenuje se "zhruba všechny otázky co dává Olivka na zkoušce včetně CUDy" .Z toho PDF jsem se naučil všechno a u zkoušky(u olivky) to stačilo na 32 bodů.Jinak platí to co tu bylo napsáno dřív, olivka točí pořád stejné otázky a chce vidět konkrétní odpovědi, cokoliv navíc na co se neptá neboduje.

resi

resi - 19.01.2013

Dodnes nechápu jak jsem tím předmětem prošel hned napoprvé. Pro mě, co by neprogramátora absolutně španělská vesnice. Naštěstí, že mám pár dobrých kamarádů, co umí programovat dost slušně, takže díky nim a taky díky ing.Seidlovi jsem zápich dostal. Ale zkouška byla mazec. Chodil jsem na zkoušky k Ličevovi a stejně mi to ani napotřetí nevyšlo. Nakonec mi chybělo k minimum jen pár(cca 3-5)bodů, takže pan docent navrhl ještě jedno přezkoušení během už letního semestru. Nakonec nás tam bylo docela dost a bylo to formou zkoušky s tím rozdílem, že tam byla pouze jedna otázka, které nikdo nerozuměl. Nakonec se tam dalo něco vypotit a předmět uzavřen někdy v dubnu. :-D

Vos

Vos - 11.01.2013

Pro toho co umí programovat v C++ tak by to neměl být vážný problém. Pro mě jaké neprogramátora dost těžký předmět. Na cvika jsem měl a je docela dobrý Saidl, který říká:"Je mi jedno odkud máte ten zdroják jen mi ho vysvětlete". Když ho umíte vysvětlit tak pohoda. Přednášky s cvičením nijak nesouvisí je to jen příprava na zkoušku. Jen jedna přednáška je o CUDĚ s kterou se pracuje poslední 2 cvika.

Martin Terran

Martin Terran - 05.07.2012

lol rozesmal me ten komentar uplne dole :-D olivka pocita ze student druheho rocnik ovlada c a c++ :-D jesli ne tak co na te skole chces delat jinak dobry predmet a zkosuku doporucuju olivku

mick000

mick000 - 15.06.2012

Podle me predmet o nicem, na prednaskach, na ktere jsem nechodil, se probira hardware a na cvikach se programuje. Cvika jsou co 14 dni a jsou bodovane na zapocet. Kdo neumi programovat doporucuju Liceva, ktery vubec nechce videt kod, jenom vysledek. Takze staci nekde splasit program a je vystarano. Jinak zkouska celkem masakr hlavne u Olivky, ktery dava stejne otazky dokola, ale jeho zpusob bodovani je zahadou. Zato Licevovi staci napsat slohovku onicem a je vystarano aspon na minimum.

hynman

hynman - 08.06.2012

Tak hodnocení po zkoušce... Podle rad tady na skladu jsem šel k panu Olivkovi v domnění, že zkouška je méně náročná než u pana Ličeva. Každý má úplně jiné otázky, princip zkoušení a hlavně hodnocení naprosto odlišné. U Olivky se opakují stále dokola jedny a tytéž otázky, na zkoušce dostanete 8 otázek (první 4 musíte dát na 50% a jsou více méně pořád stejné). Je třeba odpovídat přesně na to na co se vás otázka ptá ne na nic okolo, žádné body za informace navíc nedostanete. Odpovídat smysluplným textem ne odrážkami + obrázek. Zkouška je těžká v tom, že musíte znát přesně odpověď na otázku, smysluplný text ověří jak látce rozumíte, jak nevíte tak máte smůlu. U Ličeva je otázek méně, za více bodů, první 3 taky myslím na 50% minimum. Otázky se tak moc neopakují a můžete dostat prakticky cokoliv, ale nemusíte zdaleka psát k tématu, ale důležité je napsat něco vzdáleně příbuzného a napsat o tom co nejvíce. Ať jdete ke komukoliv znalosti mít musíte. Která zkouška je pro vás jednodušší si každý rozhodněte sám. Já na druhý pokus u Olivky dal minimum s napsanýma 4 otázkama na 90% , 2 tak na 75%, a 2 jsem nenapsal vůbec. Na přednášce jsem nebyl ani jednou. GL

safiron

safiron - 25.01.2012

Pro mne velice zajímavý předmět. Cvičení se Seidlem výborná. Pravda, na zkoušku je se toho třeba naučit více, já to ale zvládl za dva dny a na první pokus, takže to není až takový horor. Jinak jsem měl na zkoušku Olivku.

zwi0009

zwi0009 - 18.01.2012

Cvika jsou zabava, na zkoušku se muší učit jak cyp. Prakticky celé vanoce protože nám dal třeba první termín na 2.1. a vypsal jenom 3. Olivka na zkoušku v pohodě, hlavně musíte psat na co se pta a nic navíc a stručně. Výsledek zkouška za 48b.

derata

derata - 15.01.2012

cvičení celkem zábavné a lehké. Dá se bez větších znalostí programování udělat i za pětinový čas cvičení. Doporučuji cvičícího Seidla. Zkouška naopak neúměrně těžká a bichlovačka 60 let strarých technologii.

borek22

borek22 - 15.12.2011

Docela těžký předmět, který není moc o programování v C ale spíše o tom rozumět elektronice a bitovým soustavám. Druhá část předmětu se věnuje paralelnímu programování ve vláknech. Špatné na předmětu je to, že člověk doma nemá žádnou pořádnou možnost si kódy otestovat, protože na cvičeních dostanete procesor který připojíte k PC a nahráváte do něj kód. A softwarové simulace nejsou úplně 100% !

safiron

safiron - 06.10.2011

Přednášky pana Olivky jsou dobré ale jeho cvičení je nejhorší na světě. Měl jsem u něho první cvičení a vidím že podle něho všichni kdo se dostali do 2 ročníků VŠB umí C a C++. Já sice opakuji ALG1 ale furt mi to nejde.Proto kdo si myslí že je lepší než ostatní v programování doporučuji pana Olivku.

TVA0005

TVA0005 - 21.09.2011

David Seidl

David Seidl

51 hodnocení


ARP APPS
Lačezar Ličev

Lačezar Ličev

10 hodnocení


ARP APPS
Petr Olivka

Petr Olivka

34 hodnocení


ARP APPS
Jan Navrátil

Jan Navrátil

1 hodnocení


APPS
Jan Tomeček

Jan Tomeček

0 hodnocení


APPS
Cookies nám pomáhají poskytovat Vám naše služby. Využíváním těchto služeb souhlasíte s jejich použitím.