Michal Krátký

Neskutečně arogantní pičus. Pedagogické minimum nemá, lidskou hodnotu má zápornou a ten ksicht. Ten ksicht...

dave

dave - 01.04.2022

[DAIS] Hodně kvalitní přednášky, ale souhlasím že má vysoké nároky. Ve výsledku hodnotím velmi pozitivně.

Redro

Redro - 02.06.2018

Člověk na svém místě, kvalitní přednášky. Drží vysokou laťku u svých předmětů, u takových lidí se i něčemu přiučíte.

Alixer

Alixer - 01.06.2018

Přednášky kvalitní, požadavky vysoké, kdo neumí, prostě neudělá. Ale myslím si, že vyčnívá z řady jen proto, že učí na FEI, kde je kvalita většiny předmětů přinejmenším sporná a kdyby byl třeba na ČVUT, tak jsou jeho nároky naprosto normální.

hajmajeboss

hajmajeboss - 01.04.2018

Jaký je, vystihuje jeho výrok: "To, co po vás chci, je sice drakonické, nicméně si myslím, že máme po vás právo vyžadovat věci, o kterých se domníváme, že je potřebujete umět." Tohle zopakoval na první přednášce o projektech víckrát. Takže zřejmě bude jeden z těch, který bere svůj předmět hodně vážně a nemá nadhled z pohledu studenta a empatii. Na přednáškách vysvětlovat umí, zkouška mě teprve čeká.

Tučňák

Tučňák - 26.03.2018

Přednášky ok, na cvičení jsem ho neměl

radek

radek - 18.10.2017

Učitel u kterého musíte udělat vše podle něj. Vlastní názory a řešení se obhajují jen těžko. Z druhé strany se tento učitel nejspíše snaží udržet úroveň FEI.

deerwe

deerwe - 17.05.2017

Přednášky super.

Slon

Slon - 25.02.2017

DAIS Krátkého - jeden z mála předmětů, kde jsem se toho dost naučil. S dovětkem, že vesměs zcela sám, protože s projektem nikdo nepomohl - v tom semestru jsme žádný předmět na to, jak udělat webovou aplikaci, neměli. Krátký mě nasral u zkoušky; jak není něco přesně podle toho, jak je to ve slidech, tak body nedá. Ale předmět měl úroveň, to zase jo. Dávám mu 7 bodů, protože hodně chce a málo dává.

Jura

Jura - 04.02.2017

Absolutně bez špetky slitování, neochota vypadající spíše jen jako, aby nám nemusel věnovat jedinou minutu navíc. Klidně bez soucitu nechá vylít studenty jen, aby jim náhodou nepřidal jeden termín. Testy opravuje tak že si hází kostkami. Jedinou reklamaci neuzná a člověk si už jinde stěžovat nemůže. Fakt nevím co ho tak žere, že má na všechny takovou zlost. není divu že učí, nikde, nikdo, nikdy by ho nezaměstnal.

wtf

wtf - 29.06.2015

Přesvědčený vyučující. Ví, co chce slyšet. Dost těžko se s ním diskutuje jak o bodovém zisku, tak technických záležitostech. Doporučuji u tohoto přednášejícího dávat pozor a pak to tak přesně do zkoušky napsat.

qwertz

qwertz - 06.09.2014

Nomen omen...

nebuderus

nebuderus - 20.06.2014

Komplikuje studentům život, ale jeden z mála, co se snaží udržet úroveň FEI na jakštakš konkurenci schopné vůči ostatním univerzitám. Vzhledem k tomu, že studenti jsou líní čím dál více, tak pindají i na to málo, co chce pan Krátký. To pak běže studovat HGF takovíto studenti! Kdyby jste byli někdo na VÚT, tak nejlehčí předmět měl úroveň jako ty od pana Krátkého. Ano, je trochu arogantní a potopil mě nějednou, ale hold kdo chcete být vzdělání v oboru IT, tak u Shortyho se aspoň něco naučíte, protože u něho hold musíte vědět. Komu se to nelíbí, ať jde vyšívat.

bsft

bsft - 20.05.2014

Po mojej prvej sluzonej ceste som pochopil, binarny pristup doc. Kratkeho:) vsetko alebo nic.. Zakaznik vam nemoze strhnut body, alebo vam neda menej penazi, ked vam nieco chyba..kym to nebude vsetko tip top tak vam proste nezplati:)

steve

steve - 08.10.2013

nafúkaný zmrd, ktorý si na študentoch rieši svoje komplexy

st0rm

st0rm - 06.06.2013

Drtí, to je pravda, ale je férový, umí dobře vysvětlovat a naučí. Pokud se na to člověk nevyse*e a dělá co má, není problém. Když už problém je, je dobré jít k němu na konzultaci. Na zkouškách dává docela zabrat, chce vidět, že tomu fakt rozumíte.

swinx

swinx - 24.09.2012

Mel jsem ho na databaze, pres semestr jsem ho neresil, ikdyz jsem si o nem z prednasek myslel svoje. Z jeho prednasek jsem odchazel nasrany bo jen poslouchat takoveho d***** mi rve zily. Na cviko jsem ho nemel, ale na realtime testy daval tezka zadani oproti jinym cvicicim. No a pred zkouskou rekl, ze zkouska je pro neho jen takove neco pro evereni, ze na ni nezaklada, (ono pokud jste se dostali ke zkousce, tak uz to je v tomto pripade dost) a ze ji neresi. No vypsal jsem mu prupisku a nedal mi to o dva body samozrejme. Druhy termin je vypsany az na konci zkouskoveho, takze ted budu mesic nasrany kvuli nekomu, kdo byl zjevne na stredni sikanovany a nebo sam byl tyran a libuje si v tom.

nirman

nirman - 08.06.2012

Jak už tady bylo řečeno tenhle chlápek je sice tvrdý, ale zato naučí. Měl jsem ho na cviko z DAIS, kde nás začínalo 16 a zápich jsme dostali 2. Ze startu jsem si říkal že je to pěkný zmetek, ale v průběhu semestru jsem na něj změnil názor. Je to opravdu férový člověk, co se týče hodnocení a vždycky když jsem měl s něčím problém tak mi dokázal pomoct. Nikdy se mi nestalo, že by mi řekl něco ve stylu : to jsem říkal na přednášce, měl jste tam být, naopak hledal cestu jak mi onen problém vyjasnit. Žádná flákarna vám u něj neprojde, pokud se mu např v projektu něco nelíbí nechá vás to předělat. Projekt do DAIS jsem upravoval několik x. Nadruhou stranu jsem se zase naučil spoustu věcí, které ostatní vyučující nepožadovali nebo přehlíželi. Když to shrnu, tak pokud budete dělat co vám řekne, budete chodit na cvika a bude u vás vidět snahu, tak s ním nebudete mít problém.Naopak pokud uvidí, že nemáte zájem tak vás bude pěkně drtit....

mor0046

mor0046 - 16.05.2012

Ppřednášky byli celkem zajímavé, nicméně chyběli některé ukázky a upozornění na návatnosti v jiných předmětech

Jurasz20

Jurasz20 - 11.05.2012

Jak již bylo zmíněno, je celkem přísný ale zato naučí. Dalo se s ním jednat, nedělal podrazy. Sice požadoval na projektu celkem dost věcí, ale nakonec, což mě překvapilo, ikdyž mi vyhrožoval že mi dá minimum bodů (13b, odevzdával jsem na posledním možném termínu), nakonec jsem dostal 21b. Taky vyhrožoval, že bude na testech jen řádný termín a 1 opravný, nakonec však byly u každého testu asi 3 nebo 4 termíny. Z mojí zkušenosti chodil vždy skoro na čas (max 10min zpoždění)

Forseti

Forseti - 04.02.2012

Jak zde již bylo řečeno, doc. Krátký nebude váš kamarád. Puntičkář, platí u něj "všechno nebo nic", tvrdý jako skála. Nicméně, jednání s ním je na úrovni, nedělá podrazy a hodnotí spravedlivě. Co mi na něm ale velmi vadilo, je jeho nedochvilnost - téměř každý tutoriál začínal minimálně o půl hodiny později, pravidelně jsme končili dříve, dva tutoriály padly úplně (na jeden aspoň poslal náhradu, mladého doktoranda), body za zápočet a zkoušku vypisuje pravidelně s týdenním a větším zpožděním. Pak se tvářil velmi udiveně, že nikdo z nás nemá v projektu dobře udělaný fyzický návrh - no bodejť, když nám to nikdo nevysvětlil, stejně jako u dalších věcí. Aspoň že má solidně napsané pdf s přednáškami, jinak nevím jak bych se měl do DAIS učit ...

Frogger

Frogger - 01.02.2012

zkoušku hodnotí spravedlivě. cvika bych s ním nechtěl ani kdybych uměl, nerad pracuju pod zbytečným napětím :)

k67

k67 - 18.01.2012

ze ta radsej foter nevyhonil do periny..Strasne vela studentom znicil zivot...vsetko ..

steve

steve - 08.12.2011

u koho vidi ze maka a ma snahu splnit podminky, ten nema problem. U koho vidi ze na to kasle a na cvika nechodi, ten moc sanci nema. Dal jsem si ho dobrovolne na cviko z DAIS a TIS. Proc? Protoze nauci, vysvetli a obcas i nejaky ten vtip udela. Shrnuti: pokud chcete predmet pouze prezit, pan Kratky neni dobra volba. Pokud se chcete predmet naucit, je ten pravy.

kuchi

kuchi - 30.04.2010

ad. Hodnocení - nepochopils - neřeším. ad. ARP - měl jsme na cvika olivku, vše jsem si poctivě napsal, nic neopsal, a měl jsem 30b zapich - programko mě baví. ad. Literatura - Němcova neměla ani zakladni vzdělaní a taky napsala X knih a četlo je víc lidí - blbý argument. A závěr? Největši hovadina je, že to je jedinný povině volitelný předmět, databaze mě fakt nezajimají a nechci je umět. A i kdyby to byla vytvarka, nenapišu si ji, protože je garant kratký. Jestli nedokaže pochopit (a ty), že jeho předmět ma X desitek studentu z "donucení" a ne dobrovolně, tak by to sakra rychle pochopit měl a neotravovat život. A že neumí prodat své znalosti a dovednosti je čistě jeho problém.

bandit

bandit - 21.02.2010

Každý předmět je buď 1 nebo 0, buď ho dáš nebo ne - nedá nic zadarmo znamená, že to není jako cviko z ARP se Seidlem, kam přijdeš, hezky se usměješ, opíšeš kód od kolegy nebo z netu a jdeš domů s plným počtem. Profesionální přístup si představuju asi tak, že mi učitel v případě smysluplného dotazu dokáže odpovědět, že na zkoušce dá otázky z témat, které se probíraly na přednáškách a nebo třeba že nemění podmínky pro splnění předmětu v průběhu semestru (i to jsem zažil). Nevím, jak jinak si ho ještě představit. To, že v jeho předmětu vyletí 130 třeťáku je podle mě jen smutným obrazem stavu jejich znalostí. Nemůžeš čekat, že si na konci semestru profesor řekne "jejda, ještě to neudělalo 100lidí, tak uděláme ještě tolik termínů, aby to udělali všichni". Btw. divil by ses, kolik odborníků v ČR pracuje na vysokých školách - přednášejí, jsou garanti předmětů a zárověň pracují někde jinde na své odborné praxi. Najdi si jen seznam literatury, ve které je autorem či spoluautorem - věřím, že bys to do konce života ani nepřečetl, natož tak napsal.

x.soldier

x.soldier - 21.02.2010

Tak jsem se po dlouhé době zasmál nad komentářemi. Umět databaze neznamená jen psát bezchybně kod ale ten zbytek nikdo nedocení. Nedá nic zadarmo = dá vše nebo nic (trošku pitomost, to rovnou mohl nastavit 0 bodu nebo 1 bod na splnění předmětu). Profesionální přístup? že se mnou někdo zamete jak s hadrou, protože nesplnim očekavání otitulovaného pana duležiteho, tak k němu nebudu mit respekt a už vubec ho nenazvu profesionálem (i kdybych ten předmět dal). Profesionál možná je, ale tak na SQL a Javu... do profesionálního učitele mu chybí hrozně moc. Člověk, který nechá proletět 120 třetáku by se měl zamyslet nad sebou a ne jen nad Java problemem. btw když je to takový profesionál a uznavaný odborník, proč děla na VSB? Takoví profíci většinou dělají jinde a za jiný plat.

bandit

bandit - 21.02.2010

Nebýt Krátkého nebo potom např. Olivky atd byla by výška z větší části flákarna.. vyšli bychom ji a neuměli.. nesedl mi ale líbí se mi jeho spravedlnost a tvrdost :) i když se to obrátilo proti mě :D

sid028

sid028 - 16.01.2010

Přesně jak řekl Demilich, tvrdý ale spravedlivý. Sám má dostatek znalostí (je mezi několika předními odborníky na javu a databáze v republice) a snaží se je předat dál. Přesně jako DAIS, které vedl - nic vám nedá zadarmo. Ale pokud rozumíte nebo vyvinete dostatečnou snahu, nemáte problém. I takoví kantoři musí na škole být.

x.soldier

x.soldier - 16.01.2010

Na tohoto pána jsem názor po absolvování DAIS změnil. V prváku atd jsem ho nesnášel. Teď jsem ale pochopil, že to prostě bylo síto na studenty, tak si prostě nebral servítky a ano, byl docela arogantní a tvrdý. Teď ve třeťáku na DAIS to už ale bylo jiné. Na přednáškách sice semtam kecy měl, ale kdo je po 5 semestrech ostřílený veterán a ví svoje, v jeho projevu do řad studentů poznal notnou dávku nadsázky a zároveň upřímné pravdy. Když prostě se smíchem řekl, že kdo na přednášky a cvika nechodí, ten ať nechodí k testům, měl pravdu, tečka. Není se co divit. Zároveň ale řekl, že ten, kdo se při výuce snaží, toho nepřekvapí to, co vymyslí. Opět pravda. Je prostě svérázný a má k tomu svůj přístup, bohužel ne až tak lehce přijatelný pro většinu. Tenhle člověk prostě nebude váš kamarád, ale zároveň taky není hajzl. Bere to profesionálně s odstupem.

Demilich

Demilich - 13.01.2010

Vymyslí ujete bodovaní a pak se na přednašce vzteká, že to většina lidi nedala. Nevím co mu udělali studenti... ale asi je nemá rád

bandit

bandit - 07.12.2009

podle me nemozne arogantni clovek

andross

andross - 06.10.2009

UPR - Přednášky a hlavně cvičení byly obtížné

Jurasz20

Jurasz20 - 01.03.2009

Na přednášky hrozný, cvika v pohodě a u zkoušky v klidu.

everald

everald - 06.01.2009

Jeden z lidí, kteří nejvíce komplikují studentům život..

Ossian

Ossian - 06.10.2008

na UPR byl na přednáškách hrozný! Ten člověk si snad myslí, že jdeme na výšku už jako programátoři nebo co...

x.soldier

x.soldier - 24.09.2008

Úvod do programování

404 souborů

Student bude seznámen se základy tvorby počítačového programu. Kurz vychází z principů objektově orientovaného programování, výuka bude probíhat v jazyce Java. Student se detailně seznámí se základ...
Cookies nám pomáhají poskytovat Vám naše služby. Využíváním těchto služeb souhlasíte s jejich použitím.