Zpracování číslicových signálů

Rozumět číslicovému zpracování signálů a používaným algoritmům. Učební výstupy jsou stanoveny tak, aby studenti byli schopni identifikovat, aplikovat a řešit úlohy z oblasti zpracování číslicových signálů.

Hodně kreditů

Shrnutí

 

  • Průměrné hodnocení: 4/10
  • Souborů ke stáhnutí: 11
  • Předmět sleduje studentů: 6
  • Předmět učí lektorů: 0
  • Diskuze obsahuje příspěvků: 1

Informace

Zkratka: ZČS
Kredity: 6
Ukončení: Zkouška
Garant: Jan Skapa
Projektů: 2
Bodů k zápočtu: 20

Nahrát soubor Hodnotit předmět

Tento rok byl předmět v pohodě, na projekty je potřeba si vyhradit čas (hlavně na první), ale zbytek už jde :). Zápočtový test a zkouškový byly velmi obdobné a se znalostmi se daly napsat na dost bodů. Ústní na rozumný počet byla také zvládnutelná.

Korock

Korock - 19.06.2020

Projekt, ktorý bol prepísanie scilabu do matlabu alebo Four. rada/transformácia, slušná sračka hlavne bodovanie asi random podľa toho ako kto chodil na prednášky, pretože nasjkôr sme napísali zápočtový test a až potom nám dával body - väčšina mala minimálny zápočet (tí čo chodili na prednášky mali podstatne viac). Skúška ako PSAM vytiahne si každý 4 otázky, 1 môže vymeniť. Test sa na LMS sa dá zvládnuť ak tam máte nahraté materiály .

Bednar1k

Bednar1k - 28.05.2018

Predmet je dosť out, avšak nakoniec za zápočet minimum dostanete a na skúšku si ťaháte 4 otázky, z každého okruhu 1 +1 sa dá vymeniť a LMS rovnako ako na zápočte. Takže na minimum sa dá ;)

dilema

dilema - 28.05.2018

Fourierovy řady, transformace a spektra po SASku a FKPIT do třetice všeho zlého. Pokud se nepletu tak jediným novým tématem byly filtry, které se stejně jenom proletěli.Užitečné přednášky za celý semestr byly maximálně 3, cvičení u pana Skapy asi tak stejně. Jediným pozitivem předmětu bylo zrušení minima u ústní části zkoušky.

resi

resi - 13.01.2016

Vůbec nechápu k čemu tenhle předmět slouží. Přednášky nudné a moc tam toho nepochopíte, cvika podle toho jestli si vemete doktoranta(doporučuju) nebo Skapu. S doktorantem docela pohoda, vysvětlí příklady a neopisujete jen tupě z matlabu. Jsou 2 projekty 1. na Fourierovu řadu pomocí matlabu což není zrovna jednoduché (nejlepší je to od někoho opsat a upravit) a 2. na LTI soustavy, ale jelikož byli jen 2 zadání na celou skupinu, tak jsme si to přeposílali a měli stejné a bylo to za full. Zápočtový test tipovačka/opisovačka každý podle svých schopností. Na zkoušce není žádné minimum takže se to dá dát docela v poho, když máte dobrý zápich. Nejdříve vás drtí na ústní a bazíruje na drobnostech a pak písemná je v klidu, jde opisovat, otázky jsou stejné jak na zápočťáku.

Martin Terran

Martin Terran - 13.01.2016

Nejsem fanda těchto předmětů. Na přednášky jsem nechodil - k porozumění látky by mi to nepomohlo. Projekty jsem nějak opsal a domyslel, každopádně o jejich správnosti pochybuji dodnes. Na zkoušce je prvním krokem ústní část, kde je docela šťoural a bazíruje na přesných popisech (ono je to státnicový předmět, tak proto). Až po úspěšném zdolání ústní můžete psát test v moodlu.

bohus

bohus - 15.01.2014

tenhle předmět je trnem v oku pro většinu mobilkářů. Fourierovy transformace chápe opravdu jen pan Skapa, a nainstalovat Matlab vás donutí stejnak jen projekty, které beztak z valné části opíšete. avšak předmět se po prvotním zhnusu kupodivu vyvíjí celkem dobře a některé pasáže se i celkem dobře chapou. potěší také skutečnost, že testy jsou na moodle formou A,B,C...

bay011

bay011 - 27.10.2010

Missing avatar

příspěvků: 1

Daris 02.01.2012 10:12

Ahoj lidi, rád bych vás poprosil, abyste mi napsali, jak probíhá zkouška ze zčs. První termín je 3, tak jestli by někdo mohl a hodil to sem po tomto termínu. Rád bych také věděl jestli je zkouška ustní atd ... děkuji

Zobrazit celou diskuzi
Cookies nám pomáhají poskytovat Vám naše služby. Využíváním těchto služeb souhlasíte s jejich použitím.