Vývoj informačních systémů

Předmět je zaměřen na získání základních teoretických znalostí a praktických dovedností souvisejících s vývojem informačních systémů. Z kontextu úloh řešených v této oblasti budou vybrány a detailně rozebrány zejména úlohy spojené s návrhem architektury

Hodně kreditů Bez zkoušky

Shrnutí

 

  • Průměrné hodnocení: 6/10
  • Souborů ke stáhnutí: 35
  • Předmět sleduje studentů: 35
  • Předmět učí lektorů: 4
  • Diskuze obsahuje příspěvků: 0

Informace

Zkratka: VIS
Kredity: 6
Ukončení: Zápočet
Garant: Mgr. Miloš Kudělka, Ph.D.
Projektů: 1
Bodů k zápočtu: 23

Nahrát soubor Hodnotit předmět

Cvičení absolutně zbytečné...s projektem moc nepomužou a informace co se dozvite si stějně budete hledat. Na přednášky jsem raději nechodil, ztráta času. Projekt s nesmyslnými podmínkami i velikosti. Čekal jsem o toho víc.

DaveSen

DaveSen - 14.01.2018

Na predmet som sa tešil a dufal som že sa naučim niečo o navrhu IS. Požidadavky na projekt mali celkom veľky (a zbytočny) rozsah. Projekt zabral dobrých 30 hodin času. Prednšky na ktorých Kudelka citoval dookola Gang of Four a Martina Fowlera mali úroveň asi ako keď zadate do googlu "what is degin pattern" a prečitate si prve 3 vety prveho odkazu ... Ak by ste skušali implementovať nejaky pattern so znalostami z VIS tak vam prajem veľa štatia. Čerešnička na torte bola skuška v podani vzor + Co/Kdy/S akym vzorom do ramčekov formatu sms. A vyhodnotenie skušky ani nie 2 dni pred dalšim predmetom. Cvika mi prišli ako by chceli vyplnit hodinu a pol niečim čo len okrajovo suvisi s tym čo študent realne potrebuje na projekt a ukončenie predmetu. Celkový pristup garanta Kudelku, obsah prednašiek a cvik hodnotim ako veľke sklamanie prirovnane hodine až dvom čitanie nejakeho članku o tom že existuju navrhove vzory

Branislav Bellovic

Branislav Bellovic - 14.01.2018

Naprosto zbytečný předmět co ve třeťáku pár měsíců před státnicema nemá co dělat. Projekt člověku zabere čistého času circa 25 hodin. Což na konci 5. semestru kde jsem měl dalších 6 projektů nedělá dobrotu. Něco málo jsem se naučil, asi 10 nových pojmů - toť k celé teorii. Zbytek je jen opakování z SWI. Kdyby se raději udělal pořádně jeden předmět namísto separování do dvou.

PROGRAMMER

PROGRAMMER - 09.01.2018

Časovo náročnejší projekt ale inak v pohode predmet. Pre ľudí čo majú predpripravený projekt z UDBS a DAIS malina.

DaniellesShadow

DaniellesShadow - 18.12.2017

Jeden z nejnáročnějších projektů. Děláte svůj malý IS. DB, X vrstev, 2 prezentační vrstvy k tomu (desktop/android/web). Návrh systému probíhá podle IT standardů, které se však v praxi nedodržují, jelikož byste analýzu upravovali častěji jak programovali IS. Naučíte se nových věcí, jak fungují vrstvy v praxi, návrhové vzory apod. Za mě zajímavý předmět, zkouška klasickým Kudělkovským stylem...napsat odpověď o rozsahu SMSky.

Nickel

Nickel - 22.04.2017

Asi přínosný předmět, ale během semestru bylo pramálo informací jak má vypadat projekt a co se máme učit na zkoušku. Pan Kudělka je odborník, ale asi má plno jiných povinností, kvůli kterým například nestíhá opravovat včas zkoušky.

vac

vac - 24.01.2014

Tak ve druhém roce tohoto předmětu můžu říct, že si to garant (Kudělka) asi lépe promyslel. Přirovnávat VISko jako SWI a UDBS dohromady by podle mě už teď nebylo na místě. Moje SWI bylo víceméně o tom, že jsme se učili normy analýzy a pořádně jsme nevěděli jak to použít v praxi. A UDBS nás zase učilo jak budovat systém postavený na datech. VISko je z 90% analýza, ale minimálně Kudělka neřešil přesnost, normy nebo detaily diagramů, jako spíš význam a obsah. Jak sám říkal, každý si to může psát trochu jinak. A těch 10% je implementace projektu, informačního systému. Rozdíl proti UDBS je hlavně ten, že databáze je na druhé koleji a je to pouze pomocník pro uložení dat, ne nějaká primární věc. Největší důraz je kladený na využití a implementaci vzorů (ty se berou skoro celý semestr na přednášce). Takže cílem předmětu pod vedením Kudělky je pochopení jak věci do sebe zapadají a umět to použít v praxi (ne jen v projektu předmětu a u zkoušky). Za sebe říkám, že mi tento předmět dal do života ze všeho nejvíc, díky němu mám představu jak se kóduje ve firmách a jak přemýšlet při tvorbě projektů.

nirman

nirman - 22.01.2013

Je to pokračování několika předmětů - dokument obsahuje praktické použití UML z SWI, načítání z databáze UDS, dva druhy prezentační vrstvy (tenký a tlustý klient) zase URO - bohužel, jelikož je tento předmět teprve zaveden, potýkali jsme se často s nedostatkem infromací co a jak máme dělat, zkouška byla jedna velká neznámá ... osobně se ale domnívám, že až se tento předmět vypiluje, tak bude velmi přínosný a užitečný.

Frogger

Frogger - 21.01.2012

Spojuje SWI, UDBS, PJ (1 či 2 podle jazyka) a popř. URO do jednoho. Behem semestru se hodně měnilo zadání(předmět poprvné, nikdo nic z cvičících nevěděl) a garant na to kašlal.

borek22

borek22 - 15.12.2011

Lumír Návrat

Lumír Návrat

18 hodnocení


PTE SPS VIS
Miloš Kudělka

Miloš Kudělka

22 hodnocení


ALG1 SWI VIS
Jakub Štolfa

Jakub Štolfa

4 hodnocení


VIS
Vojtěch Kotík

Vojtěch Kotík

7 hodnocení


VIS
Cookies nám pomáhají poskytovat Vám naše služby. Využíváním těchto služeb souhlasíte s jejich použitím.