Vybrané partie z matematické analýzy

Po absolvování předmětu bude student schopen používat integrační metody, které jsou nutné pro výpočet integrálů reálných funkcí jedné reálné proměnné. Dále se naučí pracovat s funkcemi více reálných proměnných. V poslední části se student naučí řeši

Hodně kreditů

Shrnutí

 

  • Průměrné hodnocení: 7/10
  • Souborů ke stáhnutí: 58
  • Předmět sleduje studentů: 33
  • Předmět učí lektorů: 2
  • Diskuze obsahuje příspěvků: 0

Informace

Zkratka: VPMA
Kredity: 6
Ukončení: Zkouška
Garant: Petr Vodstrčil
Projektů: 1
Bodů k zápočtu: 10

Nahrát soubor Hodnotit předmět

Šlo to ;)

Korock

Korock - 19.06.2020

Pro někoho, kdo dokonale neovládá věci jako jsou "parciální derivace N-tého řádu", "dvojný - trojný integrál", "diferenciální rovnice", ... je tato matematika doslova peklem na zemi. Jedná se vlastně o MAIT pětkrát složitější. Naprosto zbytečný předmět, který nemá žádné využití v budoucnu.

Belfan

Belfan - 28.01.2016

Povinná matika, ktorá môže byť pre niekoho peklom. Hlavné je nepodceniť zápočtové testy a projekt, človek to má potom pri skúške jednoduchšie. Skúška je fajn, pre tých čo vedia integrovať a derivovať, tým pádom majú 4 príklady hotové. Príklady na diferenciálne rovnice a rady vedia občas potrápiť, ale dá sa to zvládnuť. Záverečná teoretická otázka donúti si prečítať skriptá.

Lamajko

Lamajko - 09.02.2015

Jedna z mála matik, na které se vyplatí chodit i na přednášky Jestli zvládáte derivace a integrály, tak nebudete mít s předmětem problém. Plus je určitě, že příklady na zápočtové testy jsou volně dostupné na netu a zde na skladu i vypočítané. Jelikož je to povinný předmět, tak se mu nevyhnete. VPzMA mi dal zabrat, ale dá se to zvládnout.

Martin Terran

Martin Terran - 30.01.2015

Díky panu Vodstčilovi jsem se nemusel MAIT učit doma a předmět jsem prošel bez problému. Opravdu přednes, který se na VŠB nevidí!

bsft

bsft - 20.05.2014

Přesně ten typ předmětu, který je užitečný a využiji ho v reálnem životě. Některé věci, které se člověk učil v prváku na MAIT a už dávno zapomněl, si je pro velký uspěch zopakuje. Za nevyužitelnost učiva a "povinnost" toho předmětu dávám 4 hvězdy a to je asi ještě hodně.

bandit

bandit - 09.02.2013

Podle mě jedna z nejzajímavějších matik. Látky je sice hodně, ale je pochopitelná. Na zápočet stačí 10 bodů ze 30, což je parádní. Zkouška se velmi podobá vzorové, kterou přednášející ukázkově vyřešil na poslední přednášce.

DarkLord

DarkLord - 08.02.2013

Tato matika mi zas přidělala vrásky, ostatně jako všechny:D Zápočtové písemky se mi moc nepovedly (Kabeliková dává í trojné integrály a upravuje občas příklady) a tak jsem musel na zkoušku nadrtit na 35 bodů. Na třetí pokus se to povedlo, příklady na zk. jsou lehké. Kdo nesnáší MAIT bude nesnášet i toto. Za dobrého garanta + hvězdy

drax

drax - 07.02.2013

Matika o něco zajímavější než MAIT. Nic těžkého, jen se to nestíhá vše probrat. Diferenciální rovnice se jen tak prolítnou a řady se dělají pouze na přednášce. Šindel byl skvělý, ale obecně z těch matematiků jsou tam všichni docela rozumní lidi.

uhervo

uhervo - 09.02.2012

Krapet pokročilejší matematika. Není zadarmo, ale taktéž není vyhazovací předmět. Pokud se člověk průběžně učí a počítá, zkoušku lze slušně dát hned na první pokus. + Rozumně podáno, rozumná zkouška. - Cvičení mi nakonec přišla zbytečná - příklady jsme nepočítali, pouze opisovali z tabule, ale nic nového oproti přednáškám. Když se na to podívám zpětně, stačilo chodit na přednášky a místo cvik trávit čas počítáním samostatně a mohl bych mít jedničku z předmětu místo dvojky XD (pozn.: pokud se tímto chcete řídit, měl bych podotknout, že látce jsem rozuměl celou dobu a tedy pro mne cvičení neměly význam :3)

Seung

Seung - 30.01.2012

Matematiky s integrály mi vadí nejméně a Vodstrčil je člověk na svém místě.

amissus

amissus - 12.12.2011

Zajímávý předmět s vynikajícím přednášejícím. Za mě spokojenost. Jeden bodík dolů za projekty. Dle mého by měli zadávat dříve.

Swanty

Swanty - 03.02.2011

Tato matika se mi zdála vcelku jednoduchá, i když probírané látky bylo hodně.

x.soldier

x.soldier - 19.01.2011

ostatně jako u všech matematik je naprosto klíčové mít propočítané příklady, kdo si dá tu práci většinou nemá problém. jinak na přednáškách je to jen otrocké přepisování toho co je ve skriptech. opravdu podivné proč nemají udělané normální prezentaci v elektronické podobě...

bay011

bay011 - 27.10.2010

Nemůžu si stěžovat, vysvětlil, poradit, ukázal. Dokonce se s ním dalo i pobavit o jiných věcech než jen databáze .... mohu doporučit

x.soldier

x.soldier - 16.01.2010

Pavla Kabelíková

Pavla Kabelíková

10 hodnocení


VPMA
Petr Vodstrčil

Petr Vodstrčil

26 hodnocení


MAIT VPMA MAMA
Cookies nám pomáhají poskytovat Vám naše služby. Využíváním těchto služeb souhlasíte s jejich použitím.