Tvorba aplikací pro mobilní zařízení 2

Jde o pokračování předmětu "Tvorba aplikací pro mobilní zařízení I." Předmět se soustřeďuje na programovací techniky, které dovolují tvorbu aplikací mnohem náročnějších na technické prostředky mobilních zařízení. Jedná se zejména o aplikace intenzivně v

Hodně kreditů Oblíbený předmět

Shrnutí

 

  • Průměrné hodnocení: 9/10
  • Souborů ke stáhnutí: 51
  • Předmět sleduje studentů: 11
  • Předmět učí lektorů: 1
  • Diskuze obsahuje příspěvků: 0

Informace

Zkratka: TAMZ2
Kredity: 6
Ukončení: Zkouška
Garant: Ing. Michal Krumnikl
Projektů: 1
Bodů k zápočtu: 23

Nahrát soubor Hodnotit předmět
Popis Nahrál Materiál Staženo Nahráno
Projekt(minumum bodu) - Krumnikl 54641124441 Projekt 0x 16.02.2020
SQLite Fusek Gn_Patton Příklady ze cvičení 0x 02.01.2020
Sokoban Fusek Gn_Patton Příklady ze cvičení 0x 02.01.2020
ČNB XML parser Fusek Gn_Patton Příklady ze cvičení 0x 02.01.2020
Horoskop Fusek Gn_Patton Příklady ze cvičení 0x 02.01.2020
Twitter klient Racoon Příklady ze cvičení 0x 16.12.2019
Konvertor měn Racoon Příklady ze cvičení 0x 16.12.2019
BMI aplikace Racoon Příklady ze cvičení 0x 16.12.2019
Zodiac za full body Fox Příklady ze cvičení 0x 15.12.2019
Twitter + vlákna Ondrušek Roman Příklady ze cvičení 2x 03.12.2019

Pohodový předmět. Na cvičeních se vytvářejí aplikace pro android, tím stylem, že dostanete šablonu, kde je potřeba něco dodělat. Pokud máte na cvičení p. Fuska, který to vše srozumitelně vysvětlí, máte prakticky polovinu hotovou už tam. Doporučuji si zvolit projekt podle svých možností a průběžně dávat commity na Git, na což je kladen důraz i při hodnocení. Zkouška byla jedna z nejlehčích.

John Doe

John Doe - 23.01.2020

Předmět zajímavý, probíraná látka je dobře vysvětlena. Na cvičení doporučuji Fuska, je to super učitel, který rád vše vysvětlí. Zkouška se dá dát na první pokus.

DarkDevil

DarkDevil - 05.04.2019

Tvorba aplikací pro Android skrze Javu. Na cvičení jsem měl stejně jako v TAMZ1 Fuska a opět to byla s ním pohoda. Cvičení samotná byla dost jednoduchá. Fusek popsal úkol, poté sám nakódil tu část, kde se využívá určité specifikum Androidu a dodělat zbytek je pak otázka nanejvýš dvou hodin. Je tu kladen větší důraz na projekt, kdy se konečně vyžaduje práce s Gitem a je součástí hodnocení. Problém může nastat, když se všemi ostatními projekty na něm nestíháte pracovat. Zkouška není nikterak náročná, den učení na ní bohatě stačí. Počáteční přednášky byly dobré a v porovnání s TAMZ1 se na slidy dalo dívat, ale kvůli práci na projektech jsem se dalších už nezúčastnil. Celkově předmět hodnotím pozitivně. Pokud chcete předmět, kde budete hlavně programovat a přijde vám Android zajímavý, tak je toto určitě dobrá volba.

Foxaves

Foxaves - 17.01.2019

Super předmět se zajímavou náplní. Na cvičení doporučuju Krumnikla, byl ke všem férový, pomohl, když bylo potřeba a byla s ním sranda. Cvika probíhaly stylem, že na začátku ukázal, co se bude dělat a jak by to mělo fungovat, pak jste na tom pracovali a další cviko (ale někdy se to protáhlo i na 2-3 cvika, když to bylo něco rozsáhlejšího) se u všech podíval, jestli to aspoň zhruba nějak mají, a podle toho si k sobě poznačil body, které pak dal na konci semestru (max za tuto práci v hodině bylo myslím 10-15b?). U projektu ocenil, když jste to dělali sami bez použití nějakých knihoven třetích stran, ale není to podmínkou. Zkouška byla taky zvládnutelná a hodnotil ji dost mírně. Takže předmět určitě doporučuju, akorát ten projekt zabere trochu víc času, tak je třeba s tím počítat.

Kori

Kori - 11.01.2019

Nativní programování v Androidu - oproti TAMZ1 příjemná změna. S Krumniklem je sranda a nikoho nedrtil. Co se mi nelíbilo je velký důraz na tvorbu her na cvičeních v porovnání s vývojem formulářových aplikací - to se pak dohání na konci a nikdo už z toho nic moc nepostřehne. Projekt obsáhlejší, zkouška jednoduchá.

hajmajeboss

hajmajeboss - 11.01.2019

V pohodě předmět :) Stačí chodit na hodiny a pak nějak udělat projekt.

Pan Krumnikl je boží a jeho znalosti předčí pana Gatese (na kterého je dosti podobný), velmi doproručuji tento předmět:)

rekursman

rekursman - 14.01.2013

Letos se již tvoří projekt jen pro Android, případě kdo chtěl, mohl pro Windows Mobile 7, přednášky ale byly hlavně pro zacvičení do Androidu (Dalvik), kdo chtěl dělat něco pro WM7, musel se to naučit sám. Předmět je to opravdu pohodový, nejtěžší část byla zorientovat se napoprvé, jak Android vlastně funguje, naštěstí je ten systém natolik přívětivý, že to nebyl vážný problém - nejvíce to skřípalo asi v tom, kdy chtěl člověk pracovat s dynamickým rozložením UI, většina tutoriálů je koncipována pro statické (XML) programování.

Frogger

Frogger - 02.02.2012

Zajímavý předmět, ve kterém se v první polovině semsestru učilo programovaní pro už dnes ustupující platformu Windows Mobile 6.5 a ve druhé polovině pak programování pro platformu Android. Cvičení i přednášky vedl pan Krumnikl - takže to bylo super, byl ochoten na cvičení poradit, na přednškách probíral i zajimavé věci (jako např.: IPC problémy, kryptografie). Letos bylo cílem pro udělení zápočtu vytvořit aplikaci na jedné z probíraných platforem a vytvořit pro ní www stránky, kde se daná aplikace prezentuje. Jen škoda, že letos hodně cvičení odpadalo z důvodů pracovního vytížení pana Krumnikla na projektech pro VŠB.

Hackiest

Hackiest - 20.01.2011

Souhlasím- zajímavý předmět, lehká zkouška- Super

rad

rad - 24.04.2010

Predmet byl pro me velice zajimavym. 1 projekt + 1 seminarka + jednoducha zkouska = zatim nejlepsi predmet!;)

zdy001

zdy001 - 07.01.2010

Michal Krumnikl

Michal Krumnikl

12 hodnocení


OSY TAMZ2 OSMZ
Cookies nám pomáhají poskytovat Vám naše služby. Využíváním těchto služeb souhlasíte s jejich použitím.