Tvorba aplikací pro mobilní zařízení

Seznámit studenty s možností tvorby aplikací pro mobilní zařízení v rámci platformy Java. Po absolvování předmětu bude student schopen: - posoudit vhodnost platformy JavaME pro zamýšlenou aplikaci - analyzovat, navrhnout a implementovat aplikaci na p

Hodně kreditů

Shrnutí

 

  • Průměrné hodnocení: 7/10
  • Souborů ke stáhnutí: 211
  • Předmět sleduje studentů: 12
  • Předmět učí lektorů: 2
  • Diskuze obsahuje příspěvků: 0

Informace

Zkratka: TAMZ
Kredity: 6
Ukončení: Zkouška
Garant: Ing. Pavel Moravec,
Projektů: 1
Bodů k zápočtu: 15

Nahrát soubor Hodnotit předmět
Popis Nahrál Materiál Staženo Nahráno
20.5.2024 TAMZ Varianta A Martix Zadání ke zkoušce 0x 20.05.2024
20.5.2024 TAMZ Varianta B Martix Zadání ke zkoušce 0x 20.05.2024
Výpočet počtů dnů do dalších narozenin Roman Sostok Příklady ze cvičení 3x 13.12.2023
Datum a čas v JS, Onsen UI - počet dní do narozenin Tomáš Orviský Zdrojový kód 0x 28.05.2023
Phaser hra (3 verze, vcetne strileni a menu) yakub Zdrojový kód 7x 29.09.2022
ALL_IN - zkouska, ukoly .... ‮   Zadání ke zkoušce 43x 28.05.2022
Úkol ze cvičení 4 elda Zdrojový kód 2x 06.05.2022
Úkol ze cvičení 3 elda Zdrojový kód 0x 06.05.2022
Úkol ze cvičení 2 elda Zdrojový kód 0x 06.05.2022
cv8 phaser Fil__Nor Domácí úkol 2x 03.05.2022

S Fuskem byly cvičení v pohodě, doporučuji si udělat čas na prezentaci a projekt začít dělat dříve. Zkouška od Moravce se většinou opakuje nebo je hodně podobná.

54641124441

54641124441 - 14.01.2020

Dobrý předmět, pro ty co se zajímají o programování. Přednášky nic moc (byl jsem asi na 3), ale cvičení byly super. Měl jsem Radovana Fuska. Ten nepožadoval docházku ale rozdával body zadarmo. V každém cviku zadal nějaký úkol co by se měl dělat. Ukázal nám jak na to a potom jsme to dodělávali sami. Když jsme to nestihli dodělat do konce hodiny tak jsme to mohli odevzdat na dalším cviku, takže pro ty méně zdatné programátory je možnost si od někoho vypůjčit zdroják a ukázat mu to. Nemusíte mu to dopodrobna vysvětlovat aby vám dal body. Na zápočet jsme museli udělat jeden projekt, který jsme si vybrali. Kdo umí programovat tak ho napíše raz dva, kdo moc ne tak ho napíše tři čtyři :D.Zkouška byla celkem v pohodě. Když se podíváte na sklad na nějaké minulé písemky tak to bylo skoro to samé akorát s jinýma číslama a písmenkama, takže nebyl problém nasbírat hodně bodů, když se na to člověk podíval.

TomSte

TomSte - 10.10.2018

Jak to tak vypadá, tak to, že jsem měl na cvičení Ráďu Fuska AKA Dwayna Johnsona, byla skvělá volba. Body za cvika vám dá i další týden, pokud vidí, že apka funguje, někdy se ani nedívá na kód, bere to prostě v pohodě. Přednášky jsem bohužel nenavštěvoval, pan Moravec tématu sice rozumí, ale asi to nepodává moc dobrou formou.. :D Úkoly na cvičeních a projekt byly docela v pohodě (díky panu Fuskovi) a zkouška se taky dala. Pan Moravec ji hodnotil docela mírně (dal jsem ji na první pokus), tady na sklad jsem dal její zadání z LS 2017/18.

daskcz

daskcz - 10.10.2018

Cvičení v pohodě, ale asi jenom díky Fuskovi, který vám dovolí odevzdat úlohu i na dalším cvičení. Doporučuju udělat dobrovolnou prezentaci za 10 bodů, určitě se vám budou hodit. Co se týče projektu tak vím že většina lidí něco stáhla z netu, ale musíte si to obhájit. Přednášky docela bolehlav a skripta naprosto nepoužitelná. Kdybych neměl otázky z loňského roku tak nevím jak bych zkoušku udělal.

Redro

Redro - 24.06.2018

Předmět velmi pohodový, který i něco naučí i když momentálně mám pocit, že znalosti z něho asi nikdy nevyužiju. Pracuje se s jQM takže HTML5 + JavaScript, přinejmenším se tedy naučíte aspoň základy JS. Úkoly na cvičeních jsou z většiny na pohodu, většina z nich se dá udělat na cvičení samotném nebo během hodinky navíc doma. Projekt taky nemá nijak extrémní nároky, tady je větší problém si na něj udělat čas například kvůli projektu do DAIS. Lze také mít nepovinnou prezentaci, ta je ale spíše pro nadšence. Zkouška není až tak náročná, akorát se na ni z přednášek vcelku těžce učí, protože jsou z půlky dokumentace a celé to strašně tahá oči. Toto je stejný důvod, proč jsem po asi třech přednáškách na ně přestal chodit. Na cvičení jsem měl Fuska a mohu jej jen doporučit.

Foxaves

Foxaves - 19.06.2018

Tenhle předmět vám dá hodně, učíte se základy javascriptu, vyvíjíte html aplikace pro mobilní zařízení, také se učíte s Cordovou.

Keiko

Keiko - 05.11.2017

Rozhodně pohoda předmět. O JavaME se řekne jen pár vět na první přednášce a pak už se jede JS, jQuery(Mobile), HTML5, Cordova/Ionic. Projekt je možné po dohodě dělat v čem chcete.

Slon

Slon - 16.05.2017

Předmět je fajn docela jednoduchý i projekt co sem slyšel tam můžou být i blbosti nějaké co zaberou tak půl hodiny xD Programuje se v JavaScriptu, HTML5 a ne v Jave

Kuba.Teichmann

Kuba.Teichmann - 16.05.2017

Z mého osobního pohledu předmět trošku chaotický a splácaný. Programování pro mobilní zařízení formou HTML5 + JS +JQuery + ja nevim uz ani co všechno dává člověku velice slušivý rozsah toho v čem je možno udělat projekt, ale při jeho odevzdávání sepřipravte na děsivé martirium ve smyslu, tady bych chtěl ještě tlačítko, tady bych chtěl další level hry, tady bych chtěl ..... atd. V tomto je to trošku neadekvátní počtu kreditů. Jinak vcelku zajimavé byť jak sjem zjistil pro mě osobně kničemu protože tímto se zabývat nechci. 6 proto, že je trošku zmatečný prudkou návazností technologií kterých je pruřezově tolik, že z toho má člověk v hlavě guláš. Moravec je v pohodě a dá se sním domluvit i na nestandardních podmínkách (ovšem občas za cenu ztráty kytičky)

neutrin

neutrin - 17.09.2014

Tohle mě moc nebavilo, z předmětu se pro mě stala otrava a to mám programování rád. Programování na telefony ve Jave ME (žádný Android) mi prostě nesedí.

safiron

safiron - 13.05.2012

Předmět jsem absolvoval před 2 lety, kdy jsme ještě brali pořád dokola javu, takže z mého pohledu úplná pohoda. Zajímavý předmět, i když o poněkud umírající technologii J2ME. Nic těžkého se tam nedělo, mušketýr Moravec je taky v klidu:-)

uhervo

uhervo - 09.02.2012

dost nestastne reseni... prvni a druhy semestr je C++ a pak chcou javu. V drivejsich letech to bylo lepsi. Musel sem tedy predmet absolvovat s nulovou znalosti Javy , opravdu absolutne nulovou, asi na tretim cviku sem teprve pochopil GUI a nejakych http a socketech ani nemluve... kazdopadne pri dobre volbe ucitelu a stahnuti spravneho projectu a udelani prezentace je predmet pomerne realne datelny. Zkouzka bych rekl dost tezka, ale rozhodne ne nedatelna. Hodnotim za malo bodu z duvodu , ze pro obor Mobili je povinny a pocita s urcitou znalosti Javy, ktera ovsem nebyla kde nabrat.

matus

matus - 14.06.2011

Udělat zápich na zápočet je proti jiným programovacím předmětům celkem do pohody, znalost NetBeans je nesporná výhoda. Vyplatí se udělat i prezentace, i když na tom člověk stráví třeba celý den. Určitě doporučuji mít trochu pokročilejší znalosti Javy, u zkoušky je celkem dost příkladů na praktické programování a nejen úplných základů. Celkově to ale hodnotím na jeden z lehčích předmětů.

Frogger

Frogger - 27.05.2011

kdo aspoň trochu neumí javu tak ať to radši ani nezkouší

borek22

borek22 - 27.05.2011

Pro toho, kdo má problémy s Javou tak by to radši neměl zkoušet. Jinak v tomto předmětu jde získat celkem užitečné informace ohledně vyvíjení aplikací pro mobilní zařízení (některé věci jsou ale trošku náročnější).

Forseti

Forseti - 20.05.2011

Celkem příjemný předmět, který mi něco dal (parsování XML, komunikace přes http atd.). Jako volitelný mohu doporučit. Perfektní byl i přístup Moravce, vždy ochotně poradil. Škoda jen toho hloupého rozdělení bodů u něj, za drbání (někdy i celovečerní) s doděláním projektů ze cvičení pouze 1bod a za hloupou prezentaci na konci semestru bodů 10 :(. U Krumnikla prý prezentace není a je více bodů za dokončení úloh ze cvičení.

x.soldier

x.soldier - 01.06.2010

Zda je technologie která se zde využije již mrtvá či ne je vedlejší, předmět vám dá dobré základy pro vývoj aplikací na mobilní zařízení, ač se na začátku může zdát nezvládnutelný, s trochou píle není problém, vyučující předmětu jsou vstřícní a poradí.

jonny.net

jonny.net - 28.05.2010

Dost užitečný předmět. Je jedním z předmětů, které mne naučily něco, co využiji později, případně i pro osobní potřebu. Nevím, jak je to se zkouškou, ale tento předmět s průběžnou přípravou není nijak náročný a dá se podle mého názoru v pohodě zvládnout.

bright

bright - 17.05.2010

Pavel Moravec

Pavel Moravec

25 hodnocení


POS TAMZ
Radovan Fusek

Radovan Fusek

22 hodnocení


TAMZ
Cookies nám pomáhají poskytovat Vám naše služby. Využíváním těchto služeb souhlasíte s jejich použitím.