Teoretická informatika

Kurs rozšiřuje a prohlubuje teoretické základy informatiky nabyté v bakalářském studiu, speciálně v oblastech teorie jazyků a automatů a teorie vyčíslitelnosti a složitosti.

Hodně kreditů

Shrnutí

 

  • Průměrné hodnocení: 4/10
  • Souborů ke stáhnutí: 21
  • Předmět sleduje studentů: 32
  • Předmět učí lektorů: 0
  • Diskuze obsahuje příspěvků: 0

Informace

Zkratka: TI
Kredity: 8
Ukončení: Zkouška
Garant: Petr Jančar
Projektů: 1
Bodů k zápočtu: 19

Nahrát soubor Hodnotit předmět

Jeden z nejvíce nudných a zbytečných předmětů vůbec. První polovina (a zápočtová písemka) je opakování UTI. Druhá polovina je silně teoretická a pro informatika až nepoužitelná. Na přednášky jsem nechodil, a cvičení jako by nebyly. Pan Kot na mě působil jako silný uspávač hadů, ale musím jej pochválit za animace k předmětu. Ty mě naučily ke zkoušce více, než on. Projekt se vyplatí nepodcenit a pracovat na něm už od zadání, ideálně i jít na konzultace. Zkouška je z části opakování UTI a z části teoretický hnus. (mě se vyplatilo si nastudovat spíše ten hnus)

Shiro

Shiro - 01.02.2019

Zápočtová písomka pomerne jednoduchá, dá sa na ňu naučiť aj za 1 deň, ak sa človek aspoň trocha orientuje vo veciach ako konečné automaty, regulárne výrazy, bezkontextové gramatiky. Referát rozhodne nepodceňovať! Povedal by som, že bol to najťažšie z tohto predmetu, nenechávajte si ho úplne na poslednú chvíľu. Skúška má samozrejme 2 časti a teda aj 2 minimá, ktorých súčet ale nestačí na celkové minimum :D Keď sa k tomu pridá slabší zápočet tak si na skúške budete musieť troška máknuť, ale zvládnuť sa to dá. Údajne sa na nej najčastejšie vyskytuje RAM stroj. Zrejme to je pravda ja som ho tam mal tiež :)

matador

matador - 11.01.2019

Tento předmět není dobré podceňovat. Mnoho lidí opakovalo zkoušky i celý předmět. Je dobré se připravovat z hodiny na hodinu, protože potom se člověk neztráci a drži krok i s přednáškami. Měl jsem projekt č. 20 Oblázková hra.

tomas.bauer.370

tomas.bauer.370 - 12.12.2016

Nic moc predmet. Podle me si tohleto nemuze rikat matematika, prakticke vyuziti je bych rekl je dosti male, z celeho predmetu je jen par veci, ktere se hodi. Zapoctova se da zvladnout prostudovanim animaci od Kota aniz byste chodili na prednasky nebo na cvika, podobnost s UTI je velka. Referat u obhajoby se da zvladnout snadno, ale dejte si bacha, par lidi pri obhajobe zaskocili otazkama a vyhodili je. Skripta k tomuto predmetu des a bes, Jancar ocividne chtel mit co nejvetsi pocet popsanych stran. Zkouska zatim nevim.

jiri.kacirek.3

jiri.kacirek.3 - 19.05.2014

Predmet, ktorý väčšina študentov hodnotí ako "nutné zlo" pri ceste za titulom. Prednášky boli skôr poloprázdne, keďže pán prof. Jančar má svojský štýl prednesu, ktorý pre väčšinu študentov nieje zaujímavý. Preberaná látka je len akýmsi rozšírením toho, čo sa preberalo na UTI. Zápočtový test je čiste len o vedomostiach, ktoré sa preberali aj na UTI. Potrápiť môže referát, ale pokiaľ si nad to človek sadne, tak za 1-2 dni je schopný dať dokopy riešenie a zároveň to aj obhájiť. Na prvú polovicu semestra by som doporučil navštevovať cvičenia, v druhej polovici, keď sa preberajú zložitosti, problémy .... je prínosná skôr prednáška. O problémoch pre opakujúcich v 5. ročníku sa už zmienil kolega. MYslím, že tento predmet nieje celkovo nič, čo by sa s trochou snahy nedalo zvládnuť.

vanto

vanto - 18.05.2013

Tenhle předmět nemůžu nehodnotit :-) . Jako jediný předmět za celou dobu mého 5-ti letého studia jsem zrovna tento musel opakovat (nezvládnul jsem referát). Předmět je dle mého názoru schválně nastaven tak aby co nejvíce lidí potrápil (prověřil). Ale na druhou stranu člověk, který se učí a tento předmět nepodcení, by s nim neměl mít problém. Takže vlastně důvod proč to píšu je aby ti co tento předmět čeká se opravdu začali učit od prvního cvičení a nic nepodcenili, jinak se budou divit jako já :-). Navíc v případě opakování je v druhém ručníku jen jeden pokus na zkoušku pokud chce jít člověk ke státnicím, takže opravdu bacha. Předmět to je náročný, ale zvládnutelný….

RIB004

RIB004 - 17.05.2013

Čekal jsem, že to bude podstatně horší. Řekl bych, že kdo jednou prošel UTI, projde i tohle, nic extra nového tam není.

amissus

amissus - 12.12.2011

Cookies nám pomáhají poskytovat Vám naše služby. Využíváním těchto služeb souhlasíte s jejich použitím.