Technologie počítačových sítí

Cílem předmětu je poskytnout studentům přehled o moderních technologiích pro inteligentní řízení síťových infrastruktur, jejich aplikacích a praktické konfiguraci. Studenti porozumí moderním způsobům pro bezpečné propojování podnikových sítí a datových center přes transportní sítě, zorientují se v technologiích pro rozklad zátěže v serverových farmách a budou mít přehled o moderních metodách správy síťové infrastruktury. Naučí se vhodně zvolit a nakonfigurovat síťové prvky pro vzájemné propojení odlehlých lokalit přes transportní infrastrukturu. Získají také představu o možnostech vývoje aplikací integrovaných do síťové infrastruktury včetně integrace s externími systémy.

Hodně kreditů Oblíbený předmět Bez zkoušky

Shrnutí

 

  • Průměrné hodnocení: 9/10
  • Souborů ke stáhnutí: 11
  • Předmět sleduje studentů: 6
  • Předmět učí lektorů: 2
  • Diskuze obsahuje příspěvků: 0

Informace

Zkratka: TPS
Kredity: 6
Ukončení: Zápočet
Garant: Ing. Petr Grygárek, Ph.D.
Projektů: 1
Bodů k zápočtu: 20

Nahrát soubor Hodnotit předmět

Nenechte se zmást vysokým hodnocením, je to náročný síťařský předmět (i když o něco snadnější než SPS). Každopádně je velmi zajímavý a pak Grygárek mu přidává zajímavý přesah do praxe.

qwertz

qwertz - 20.06.2016

Celkem pohoda pro ty, kteří se zajímají o sítě. Zápočet za projekt, u kterého ale strávíte dost času... počítejte s desíttkami hodinami strávených v laboratoři (třeba na tom máknout a příště to půjde dělat v GNS3). Zkouška pak celkem pohoda, napíšete co víte o dané technologii a pak o tom pokecáte. Někdo s tím straší, ale mě přišla ústní dost v pohodě.

Karllan

Karllan - 01.06.2016

Předmět pohodový, zápočet jen za projekt. Zkouška je písemná, kde se napíše co víte k dané technologii atd. a pak se s doktorem Grygárek pokecá o tom, jak to funguje.

Rygy

Rygy - 31.01.2014

Martin Milata

Martin Milata

3 hodnocení


PAP SPS TPS SPS-
Petr Grygárek

Petr Grygárek

0 hodnocení


SPS- TPS
Cookies nám pomáhají poskytovat Vám naše služby. Využíváním těchto služeb souhlasíte s jejich použitím.