Směrované a přepínané sítě

Předmět obeznamuje studenty s protokoly a principy návrhu rozlehlých paketových sítí založených na směrovacích a přepínacích prvcích. Studenti se naučí správně aplikovat směrovací protokoly (včetně multicastových), optimalizovat cesty a volit správné mechanismy podpory kvality služby a tvarování provozu. Prohloubí si znalosti z oblasti přepínaných sítí a naučí se navrhovat přepínané a virtuální sítě s rychlou konvergencí v případě výpadků tras. Studenti také porozumí mechanismům možných útoků na sítě s protokolem IP a principům, jak tyto útoky detekovat a předcházet jim. Probíraná problematika bude prakticky odzkoušena v rámci laboratorních cvičení.

Hodně kreditů Bez zkoušky

Shrnutí

 

  • Průměrné hodnocení: 5/10
  • Souborů ke stáhnutí: 3
  • Předmět sleduje studentů: 5
  • Předmět učí lektorů: 2
  • Diskuze obsahuje příspěvků: 0

Informace

Zkratka: SPS-
Kredity: 6
Ukončení: Zápočet
Garant: Ing. Petr Grygárek, Ph.D.
Projektů: 1
Bodů k zápočtu: 18

Nahrát soubor Hodnotit předmět

Tento predmet lze doporucit jen lidem, ktere site doopravdy hodne bavi. Projekt je peklo a zabere hrozne moc casu a zkouska je jeste horsi jak cely projekt. Muzete si myslet ze tomu rozumite ale grygarek vam lehce ukaze opak a vy se akorat citite jako hlupaci a odchazite s neuspechem domu.

Abcd1234

Abcd1234 - 12.06.2018

Předmět je skvělý pro lidi, které sítě baví a chtějí se jim věnovat na vyšší úrovni. Cvičení jsou volnější a probírají se na nich věci, které následně budete konfigurovat na projektu. Projekt je časově docela náročná věc a nedoporučuji ho nechávat na poslední chvíli. Co se zkoušky týče je jedna z těch těžších a je zapotřebí aby jste problematice opravdu rozuměli.

dvoracek.h

dvoracek.h - 02.02.2018

Velmi zajímavý předmět o směrování v sítích. Je dost náročný cca CCNP úroveň, ale za tu námahu to stojí. Cvičení s Danem Stříbným jsou poměrně volná, projekt sežere dost času mimo výuku v laboratoři, zkouška odpovídá přednáškám, je toho dost, ale dá se to zvládnout. Po SPS je vhodná prerekvizita předmětu TPS.

qwertz

qwertz - 01.05.2016

Získat zápočet je EASY, ale zkouška je HARDCORE... Pan Grygárek je opravdu odborník a podle toho se s Vámi baví... Takže předmět doporučuju opravdu jen těm, které sítě zajímají a jsou připraveni na zkoušku, která trvá cca 6-7 hodin

flam

flam - 04.07.2015

Martin Milata

Martin Milata

3 hodnocení


PAP SPS TPS SPS-
Petr Grygárek

Petr Grygárek

0 hodnocení


SPS- TPS
Cookies nám pomáhají poskytovat Vám naše služby. Využíváním těchto služeb souhlasíte s jejich použitím.