Rádiové sítě

Rozumět plánování rádiových sítí. Učební výstupy jsou stanoveny tak, aby studenti byli schopni identifikovat, aplikovat a řešit úlohy z oblasti rádiových sítí.

Oblíbený předmět Žádné projekty

Shrnutí

 

  • Průměrné hodnocení: 8/10
  • Souborů ke stáhnutí: 55
  • Předmět sleduje studentů: 4
  • Předmět učí lektorů: 2
  • Diskuze obsahuje příspěvků: 0

Informace

Zkratka: RS
Kredity: 4
Ukončení: Zkouška
Garant: Roman Šebesta
Projektů: 0
Bodů k zápočtu: 0

Nahrát soubor Hodnotit předmět
Popis Nahrál Materiál Staženo Nahráno
Rádiové sítě - Zpracované otázky ke zkoušce Kaze Zadání ke zkoušce 7x 01.11.2020
Zadání testu v LMS - Radiolab 7Sup Zadání k písemce 2x 21.01.2020
Vypracovaná teorie pro cvičení 2 DarkDevil Příklady ze cvičení 3x 04.01.2020
Vypracovná teorie pro GSM DarkDevil Příklady ze cvičení 4x 04.01.2020
Wifi Příprava Fox Domácí úkol 3x 16.12.2019
GSM Příprava Fox Domácí úkol 5x 16.12.2019
Spektrální analýza Fox Domácí úkol 5x 16.12.2019
RS-> 5.zadanie z cvičení Adrian Mindek Protokol 6x 10.11.2019
Test č.1 v LMS Lil Uzi Zadání k písemce 6x 27.10.2019
Všechno co jsem potřeboval na zkoušku =) Honz Tahák 20x 06.02.2019

Pěkný a zajímavý předmět, prohlubuje se vaše znalost z oblastí WiFi, DVB-T/S, mobilních sítí a dalších rádiových signálů. První polovina semestru se rozjíždí pozvolna, čeká vás teoretický test a před ním úlohy v iPropu (pokrývá se vlastní byt WiFi signálem) a Radiomobile (hledá se nejbližší vysílač DVB-T). Druhá polovina semestru pro mě byla zajímavější, prakticky se proměřuje DVB-T a DVB-S singál, dostanete i metrovou parabolu a jde se s ní za budovu, kde máte podle zadání hledat volně dostupný český satelitní program, ale pokud vám (stejně jako nám) zbyde čas, dájí se "proměřit" i volně dostupné neměcké programy s pěknými dívkami :) Další měření se provádí s WiFi Analyzerem, může působit lehce amatérsky, ale aspoň se naučíte, co znamenají všechny pojmy, jak se mění úroveň signálu a podobně. Měření na GSM je fajn, hodně podobné jedné úloze z předmětu TS z minulého semestru. Poslední měření na frekvenční pásma různých rádiových signálů je taky zajímavé, ale doporučuji mu věnovat trošku delší přípravu. Na všechna měření nepodceňte teoretickou přípravu! Zkouška je docela v pohodě, test v LMS obsahuje většinou základní věci z přednášek, nedostal jsem tam nějaký vyložený chyták. Ústní zkouška se u pana Šebesty dá splnit na minimum, i když toho neřeknete úplně moc. Naštěstí se vám snaží pomoct a když řeknete aspoň něco, dá vám nějaký ten bodík.

daskcz

daskcz - 15.01.2019

Předmět navazuje na Radiokomunikační techniku 1 (RT1). do 2 - 3 přednášky je to hodně podobné. Cvičení byly v pohodě. Nejdřív jsme si vyzkoušeli simulaci šíření signálu WiFi a DVB-T v Ipropu (Stejné jak v TSku) a Radiolabu a pak jsme na to napsali test, který byl z otázek co se probrali na cvičení. Pak jsme měli 5 měření z kterých se zase psal test z přípravy na cvika. Měření byly nastaveny tak, že jste se museli připravit doma a učitel se pak ptal na nějaké otázky, když jste věděli tak dával klidně plný počet. Zkouška byla taky v pohodě protože se neodečítaly body. Na ústní se potom ptal na nějaké random otázky, když si projdete přednášky tak není problém zvládnout. Za mě hodně dobrý předmět.

TomSte

TomSte - 15.01.2019

Super celkem oddechový předmět

slim.07

slim.07 - 12.05.2017

Pro ty kdo měli už RT, je tento předmět další oddechovkou, stačí se připravit na každé měření a není problém odejít s plným zápočtem. Protokoly se dělají na hodině - stylem že něco odměříte, a Dvorský se Vás zeptá co a jak.. nic se neodevzdává, jen je třeba přijít připravený protože se to boduje 2b za připravenou teorii a 2b za to co předvedeš na cviku. Marek to moc nehrotil a skoro každý kdo přišel a měl něco připraveno měl alespoň z protokolů full body. V poho předmět

RadAss23

RadAss23 - 15.12.2015

Předmět je zajímavý a určitě vhodný pro ty co studují telekomunikační techniku. Na cvičení měříte a zároveň jste zkoušeny z teorie, která se týka daného měření. Zkouška je docela těžká, když se musíte naučit velké množství frekvencí, zkratek atd atd... Takže na zkoušku je nutné se dokonale připravit, protože tak jako u jiných předmětů letos přidali povinnou ústní...

flam

flam - 28.01.2014

Docela pohodový předmět. Je to klasický "měřící" předmět typu přijdete, dostanete od učitele zadání, naměříte, uložíte výsledky a jdete domů kde zpracujete protokol. V průběhu semestru se dělají již zmíněné protokoly, pak jsou 2 průběžné testy (otázky z něj jsou zde na skladu) a pak zkouška, která se skládá z otázek z 2 testů + z 2 posledních přednášek na DVB-T a GPS. Taky záleží na učiteli nejpřísnější na opravu protokolů je Šebesta toho nedoporučuji.

Martin Terran

Martin Terran - 15.02.2013

Hodne dobry predmet navic s Dvorskym, ktery vzdycky ochotne poradi, sice hodnoti prisneji protokoly, ale kdyz si da clovek pozor nebo se dopta tak neni problem ziskat 4 body. Mereni celkem zajimava, ale doporucuju zmerit satelit a antenu predtim, nez zacne mrznout.

hynman

hynman - 23.01.2013

Jeden z výborných předmětů. Zajímavá cvičení a měření, zaběháte si s anténami okolo budovy N a něco nového se přiučíte. Jednotlivá měření lehce zvládnutelná, pokud máte alespoň základní znalosti o této problematice, nic pro ignoranty co chcou jen kredity zadarmo a nic o tom neví. Zkouška jednoduchá, stačí dávat trošku pozor.

X_Files

X_Files - 27.01.2012

Jak říká kolega dole. Pohoda předmět. Já ho měl stížený mladým, neochotným doktorandem, který si vymýšlel vlastní pravidla pro protokoly a přišlo mi, že všechny chce jen potrápit. Proto doporučuji Dvorského, případně garanta. Jinak si předmět jen znechutíte.

drax

drax - 10.01.2012

Lehký předmět za 4 kredity lehce navazující na Počítačové a Telekomunikační sítě. Cvičení v pohodě, dokonce bych řekl, že i zajímavá, testy a zkouška v systému moodle s výběrem správné otázky. Jinak u mě dobrý :)

x.soldier

x.soldier - 18.01.2011

Stanislav Kepák

Stanislav Kepák

3 hodnocení


RS
Martin Tomis

Martin Tomis

3 hodnocení


MT1 MT2 RBS RS RT RT 2
Cookies nám pomáhají poskytovat Vám naše služby. Využíváním těchto služeb souhlasíte s jejich použitím.