Programování II

Předmět je zaměřen jednak na představení konceptu objektově orientovaného programování, jednak na zvládnutí základních konstrukcí jazyka C++ nezbytných pro návrh objektově orientovaných programů. Po absolvování předmětu bude student rozumět rozdílu mezi strukturovaným a procedurálním přístupem k programování a objektově orientovaným programováním. V omezené míře bude student zvládat praktický objektový návrh programu a implementaci s využitím objektových technik. Díky úzkému propojení s předmětem „Algoritmy II“ budou studenti průběžně aplikovat získané znalosti a dovednosti při implementaci abstraktních datových typů s využitím technik objektově orientovaného programování.

Bez zkoušky Žádné projekty

Shrnutí

 

  • Průměrné hodnocení: 4/10
  • Souborů ke stáhnutí: 120
  • Předmět sleduje studentů: 19
  • Předmět učí lektorů: 1
  • Diskuze obsahuje příspěvků: 0

Informace

Zkratka: PR II
Kredity: 3
Ukončení: Zápočet
Garant: Mgr. Miloš Kudělka, Ph.D.
Projektů: 0
Bodů k zápočtu: 20

Nahrát soubor Hodnotit předmět
Popis Nahrál Materiál Staženo Nahráno
prednasky YxY Balík přednášek 0x 21.03.2020
Cvičení - Tvary (bez virtuálních metod) Sandwich Příklady ze cvičení 1x 08.11.2019
Cvičení - Tvary Sandwich Příklady ze cvičení 2x 08.11.2019
Cvičení - Faktura Sandwich Příklady ze cvičení 1x 08.11.2019
Cvičení - Společnost Sandwich Příklady ze cvičení 1x 08.11.2019
Cvičení - Banka s dědičností Sandwich Příklady ze cvičení 3x 08.11.2019
Cvičení - Banka Sandwich Příklady ze cvičení 4x 08.11.2019
Cvičení - Třída Sandwich Příklady ze cvičení 3x 08.11.2019
zpracovane otazky ke zkousce TheBroker Zpracované otázky ke zkoušce 3x 28.10.2019
Zkouska TheBroker Zadání ke zkoušce 5x 28.10.2019

OOP se v tomto předmětu zaručeně nenaučíte, v cvičeních se opisují kódy z přednášek a body jsou za otázky z přednášek (odpověď si přečtete z monitoru :D), závěrečný test je kombinace včech těchto otázek + 2krátké kódy na cvičení jsem měl Plesníka a ten to vůbec nehrotil

Nahrávač

Nahrávač - 27.02.2020

Předmět úplně postavený na hlavu. V předmětu se OOP nenaučíte pokud nebudete o so sami jevit zájem. Přednášky s Kudělkou (podle mě arogantní blbec, a nejsem jediný kdo si to myslí) jsou prakticky zbytečné. OOP prakticky nevysvětlí a všechno se musíte naučit sami. Úlohy z přednášek jsou taky něco.. pro mě ty úlohy byly tak nechutně obecné ,že jsem je dělal s velkou nechutí. Cvičení probíhají jednou týdně (což je neuvěřitelně málo) takže se stihne probrat co bylo jenom na jedné přednášce. Rozhodně doporučuji si vzít si Kotíka ten z tohohle zbytečného předmětu aspoň neudělá úplné peklo jak někteří cvičící (to je důvod proč tomuto předmětu dávám aspoň 3 hvězdičky). Jinak moje doporučení: I když se programování nebudete dál věnovat tak rozhodně naučte se aspoň ty základy OOP jinak vás pak ve vyšších ročnících v předmětech jako PJ1,PJ2,APPS bude čekat totální peklo. Závěrečný test nebyl až tak hnusnej. Ovšem nepodceňte ho, protože to je pak důvod proč tento předmět opakuje hodně lidí. Naučit se tolik otázek možná vypadá ošklivě ,ale pokuď se naučíte ty základy jak jsem říkal tak většině z nich porozumíte a budete to moct logicky odvodit a nemuset se ty všechny otázky učit nazpamět.

DemoX

DemoX - 17.05.2019

Pokračování programování v OOP je mnohem hůř udělané než P 1 v letním semestru. Většinu věcí si člověk musí zjistit sám, aby pochopil, co vůbec dělá, poněvadž ve cvičeních se prakticky jen opisují kódy z přednáškových prezentací. Doporučuji nepodcenit přípravu na závěrečnou písemku. Byť se to může zdát jednoduché, tak písemka je dělaná tak, aby ti, co se neučili, neprošli - odpovědi se píšou do malých obdélníčků (asi 10 otázek) a čas na písemku je jen 30 minut včetně úvodního komentáře o písemce.

Koyaanisqatsi .

Koyaanisqatsi . - 12.09.2018

Prednášky sú skôr zbytočné, preberá sa len teória a nič praktické neočakávajte ani na cvikách. Ak čakáte že sa na cviku niečo naučíte, tak na to zabudnite. Všetko sa musíte naučiť sami z internetu. Príklady z prednášok sú úplne postavené na hlavu a hlavne požadujú na vypracovanie úlohy znalosti navyše, čiže z toho čo ste sa "naučili" z prednášky vám tak či tak nestačí.

fifo

fifo - 18.03.2018

Toto by měl být asi nejdůležitější kurz budoucího programátora, jelikož se zde berou základy OOP. Bohužel způsob jakým je předmět podáván je katastrofální. Garant předmětu je ....(najděte si recenzi na dotyčného sami). Cvičícího Simkaniče si vemte jenom pokud zvládáte OOP sami, protože na začátku hodiny ukáže zadání a na konci chce vidět výsledek, je to sice příjemný chlapík, ale když nevíte co se po vás vůbec chce, tak vám moc neporadí. Body dostáváte za teoretické otázky, programování na hodině a za účast. Zkouška se potom skládá ze všech teoretický otázek.

Redro

Redro - 16.10.2017

"Kdo OOP neuměl předtím, neumí ho ani potom, kdo ho uměl, nic nového se nenaučil." :D ......... PS: Vlasatý učitel na cvika byl v cajku :D

Nxja

Nxja - 14.09.2017

Předmět, kde vás naučí základům OOP, ale složitější příklady už jsou brány pouze teoreticky. Těm co OOP ještě nedělali, doporučuji před začátkem semestru projít úplné základy (třída, objekt, jak to vypadá v kódu, public, private), jelikož rozjezd je celkem prudký a dost lidí nemělo vůbec páru o tom, co se tam dělá. Body se získávají průběžně, takže člověk musí mít aspoň trochu představu o tom, co se probíralo na přednáškách. Zápočtová písemka se skládá ze stejných otázek a dvou napsání krátkého kódu a není nijak náročná, akorát je na ni času tak akorát na to, aby to člověk napsal.

Foxaves

Foxaves - 27.05.2017

Přednášky hodně teoretické, nezasvěceným do OOP moc nepomůžou. Na cvičení byly otázky jednodušší než v ALGII, při dělání úkolů se ale počítalo se znalostí OOP (které se ale mělo teprve učit). Započet ze cvičení není velký problém získat, těžší je závěrečný test (a opravit ho můžou jen ti co měli víc než 20 bodů).

Tučňák

Tučňák - 25.05.2017

Základy OOP stylem nauč se sám. Na cviko určitě nebrat Simkaniče, nevysvětlí vůbec nic, jen zadá práci, nevíš jak - vygoogli si to. Přednášky z velké části pouze teoretické, když už dojde na nějakou praxi, tak stejně skončí slovy "to už snad všichni zvládnete doma sami." Kdo OOP neuměl předtím, neumí ho ani potom, kdo ho uměl, nic nového se nenaučil.

hajmajeboss

hajmajeboss - 24.05.2017

Základy OOP, předmět spíše zaměřený na teorii.. Pokud chápete OOP, nebudete mít žádný problém. Na cviko doporučuju pana Simkaniče jen těm, kteří zvladají OOP a C++, protože na jeho cvičeních se vám žádného návodu ani vysvětlení nedostane. Jinak pohoda, zkouška trochu težší, z otázek co jsou na přednášce a dva jednoduché kody.. EZ

Alixer

Alixer - 18.05.2017

Docela složitá zkouška na to že je to jen na zápočet

Kuba.Teichmann

Kuba.Teichmann - 02.05.2017

oop, nuda

tot

tot - 28.04.2017

Předmět je dost teoretický a zaměřuje se na OOP. Takže když pochopíte princip OOP tak máte vyhráno.

vitanos22

vitanos22 - 31.03.2017

Cookies nám pomáhají poskytovat Vám naše služby. Využíváním těchto služeb souhlasíte s jejich použitím.