Programovací jazyky I

Seznámit studenty s možností tvorby objektově orientovaných aplikací v rámci platformy Java. Po absolvování předmětu bude student schopen: posoudit vhodnost platformy Java pro zamýšlenou aplikaci, analyzovat, navrhnout a implementovat aplikaci na pla

Žádné projekty

Shrnutí

 

  • Průměrné hodnocení: 6/10
  • Souborů ke stáhnutí: 281
  • Předmět sleduje studentů: 44
  • Předmět učí lektorů: 13
  • Diskuze obsahuje příspěvků: 0

Informace

Zkratka: PJ1
Kredity: 4
Ukončení: Zkouška
Garant: Jan Kožusznik
Projektů: 0
Bodů k zápočtu: 20

Nahrát soubor Hodnotit předmět

Celkem nezáživný předmět

Jurasz20

Jurasz20 - 27.05.2020

Java, zajímavé, těžké. Projekt hra, dá se. U zkoušky záporné body, pozor, vyplatí se spočítat čím jste si jistí a zbytečne netipovat. PJ 2 je podstatně lepší.

54641124441

54641124441 - 14.01.2020

Kredity neodpovídaly námaze, úkoly nešlo stíhat, nikdo nereflektoval, že kombinovaní studenti musí chodit i do práce...

Lonewolf

Lonewolf - 20.12.2019

Pro mne jakožto studenta TKT byl tenhle předmět jako osina v pr*eli. Ale dá se to přetrpět. Na tom jak budete během semestru strugglit záleží jakého cvičícího si vyberete.. Třeba u Běhálka zápasili i dobří programátoři. U Němce kde jsem chodil i já tak po nás nechtěl žádné průběžné úkoly, co jste chtěli to vám vysvětlil. Pokud jste nic nechtěli dělat tak vám nebránil, ani chodit jsme tam nemuseli.. Ovšem u prvního i druhého realtime testu mu něco ukázat musíte, ale nezajímá ho funkčnost. U mě třeba na posledním realtime mi kód prakticky nefungoval ,ale měl jsem tam splněných cca 7 těch podúkolů takže jsem dostal 7 z 10. Kdežto u Běhálka ten bazíroval prej hodně na funkčnosti. Potom co budete mít zápočet vás čeká zkouška.Zkouška je ABCD, 5 bodů za správnou a -1 za špatnou odpověď. Na zkoušku si doporučuji stáhnout dokument s testy co tu koluje a podívat se na jednotlivé věci proč nejsou třeba správně a naopak.. Vesměs 80% těch otázek je v tom dokumentu. Pokud se nepodíváte jak ten test cca vypadá tak moc šancí mít nebudete.. Na přednášce jsem byl na prvních dvou a pak na poslední a ve výsledku jsem ten předmět dal úplně v pohodě.

DemoX

DemoX - 30.01.2019

Kdo zná Javu, nic nového se nedozví, pro začínající programátory asi fajn. Nevím proč nám tenhle předmět cpou i na TKT, nic mi to nedalo, jen zbytečný stres a Javu už stejně nikdy nechci vidět. Zápočet se dá v pohodě když se na to nevyserete, každý cvičící má cvika, případně styl přidělování bodů trochu jinak. Zkouška abcd, otázky jako každý rok (pozor na záporné body).

marcipan

marcipan - 11.01.2019

Předmět mě moc nenadchnul, oprava projektu trvala 30sekund, testy byly jednoduché, zkoušku jsem dal přesně na minimum.

Onden

Onden - 25.05.2018

PJ1 - základy Javy, no co k tomu říct. Kdo už Javu někdy viděl, pro něj je předmět asi zbytečný, pro někoho kdo Javu neviděl, je to takové PR1 z 1. semestru. Probíráte se základy až k obtížnějším metodám programování, na konci programuje hru z 80. let. Na dva zápočtové testy se doporučuji připravit, ale víceméně je to jen opakování z proběhlých cvičení. Zkouška plná teorie, ale naštěstí jsou zde možnosti ABCDE

daskcz

daskcz - 26.01.2018

Dle mého názoru nejzmatenější předmět třetího semestru. Počáteční přednášky z nějakého důvodu probírají programování od úplného základu a ve výsledku člověk zjistí, že v těch základních věcech je mezi C++ a Javou tak málo rozdílů, které by určitě šly probrat v přednášce jediné. Toto způsobí, že nejspíše na ně přestanete chodit a fakt, že se na nich poté probíralo něco nové, zjistíte, až když se z nich budete sami učit na zkoušku. Cvičení jsou taky každé jiné, někde se jede podle garanta, jinde se dělá tohle a někde jinde zas tamto. Co cvičení, to jiný způsob zisku bodů na zápočet. Hlavní je tedy jenom projekt, což je asi jediná jednotná záležitost a tou jest vytvoření klonu nějaké staré hry za využití JavaFX. Zde se meze nekladou a každý si víceméně může udělat hru, jakou chce. Zkouška je asi tak o slovíčkaření jak o znalostech. Pokud si ale projdete přednášky a nějaké testy z minulých let, abyste věděli co vás asi tak čeká, tak se dá za využití vylučovací metody bez problému zvládnout. Na cvičení jsem měl Běhálka, u něj jsme s JavaFX začali dříve a celkem jsme udělali tři hry. K tomu ještě byly dva normální programovací testy, které se za využití internetu daly v pohodě zvládnout. Látku z přednášek procházel, ale víceméně jenom teoreticky, kdy jsme k tomu toho moc nenapsali a akorát se ptal, jestli to chápeme.

Foxaves

Foxaves - 19.01.2018

Hodně náročný předmět ať už časově nebo na samostudium. Důležité je vybrat si cvičícího, který vám sedne. Běhálek je spíš pro zkušenější programátory. Kožusznik zase bere Javu od základů. Rozhodně si neberte Němce. Jedinou věc kterou bych vytknul jsou nároky na projekt. Naprogramujte hru v grafickém rozhraní s umělou inteligencí a někdo ještě zmiňoval multiplayer.

Redro

Redro - 13.01.2018

Celkem tragický předmět, který nereflektuje, že úplně všichni v přednáškovém sále mají za sebou dva semestry programování v C++, jak procedurálně, tak objektově a tak se prvních možná pět šest přednášek znovu učíte, co je to integer, co je to objekt a jak zapsat cyklus for. Průměrně cvičené opici přitom může přechod z C++ na Javu trvat půl hodiny, než si pročte, co je jinak. Později sice začíná přituhovat, konečně se bere to, co bych od programovacího předmětu v druhém ročníku čekal - bohužel, na cvičení už nebyl čas třeba takovou práci s vlákny vůbec projet a tak zase umím jenom ten if a for. Pokud nechcete ztrácet čas s domácími úkoly, dejte si na cviko Němce, dává jeden, dva za celý semestr a určitě jsou užitečnější, než ty od garanta. Projekt časově náročnější, programuje se nějaká hra z osmdesátých let, od obyčejného arkanoidu až po programátorsky zajímavé kousky, každý tak, jak se cítí. Zkouška je taková tečka na závěr, několik otázek abcd a celkem slovíčkaření - je víc než vhodné se s charakterem otázek seznámit předem, jinak je šance na úspěch na první pokus víceméně mizivá.

hajmajeboss

hajmajeboss - 10.01.2018

Podobné PR1 a PR2 z 1. a 2. semesteru. Cvičení celkem dobře nastavená, každý týden se zadává nepovinný DU za 1 bod (celkem 10 bodů). Hodně záleží na výběru cvičícího. Vybral jsem si Ing. Adama Kašpara a ten nenaučí skoro nic, ale nemusí se tam chodit. Zkoušká se celkem dá. Je to sylem výběru 1 odpovědi A-E, takže se to dá natipovat protože se neodečítají body za špatnou odpověď. Dost si hraje se slovíčkama (třeba pozorně číst). Před zkouškou sem si říkal že to není možné dát, ale při učení ns zkoušku z materiálu, co jsou na skladu tak to je celkem v pohodě.

TomSte

TomSte - 10.01.2018

V pohode predmet, kde sa naučíte základy Javy. Prednášky boli v pohode, väčšina z Oracle Academy. Cviká boli tiež veľmi zaujímavé, hlavne poteší tvorba semestrálneho projektu (väčšinou hra).

DaniellesShadow

DaniellesShadow - 12.05.2017

Předmět mi přišel jako jeden z těch lehčích, ale hlavně zábavných.

Daniel Bill

Daniel Bill - 24.01.2017

Přednášky dost nezáživné, na druhou stranu je málo lidí, kteří to umí podat nějak zajímavě. Na cvičení jsem měl p. Běhálka, pokud se chcete něco naučit, vřele doporučuju, když ostatní dělali Hello World, my jsme dělali grafickou hru a když si s tím hrajete po večerech doma sami, dost se naučíte. Jinak mne Java moc neoslovila, na cokoli co dělám mi to příjde jako kanon na vrabce, je to prostě moloch, zato tam zřejmě bude existovat i knihovna na prodej rychlého občerstvení. Zkouška jednoduchá, stačilo se našrotit ze vzorů tady na skladu. Je to slovíčkaření.

jan.mitoraj

jan.mitoraj - 23.01.2016

Na cvičení jsem měl pana Běhálka. Díky němu jsem něco dělal. Co dva týdny máte nějaký jiný projekt nebo chcete-li domácí úkol. Na konci - poslední 4 týdny je větší projekt - vytvoření hry po síti popř. něco ekvivalentně obtížného. V hodinách vysvětluje podle zájmu vybrané oblasti Javy. Zkouška byla ve formě testu ABCD, takže relativně v pohodě. Celkově mě předmět bavil, ale opravdu hodně času zaberou Běhálkovy domácí úkoly, vyžadují hodně samostudia.

Myrro

Myrro - 03.02.2015

Souhlasím, na cvika je nejlepší Prokeš. Sice druhý test byl trošku těžší, ale dalo se zvládnout v pohodě. Projekt i když mi tam chyběly asi dvě věci které byly v zadání, tak mi dal 17b. z 20. Zkouška už je v režii Kožusznika a to bylo oproti zápočtu den a noc. Nic jiného než slovíčkaření. odpověď která se zdá být správná, tak díky jednomu slovu už správná není. Na druhý pokus už jsem ale dal. Jsem rád že to mám za sebou. Předmět je vhodný hlavně pro IVT, ale pro nás TKT až tak hlavní zase není.

machi

machi - 20.01.2015

Na cvika doporučuji Prokeše, úplný pohodář, a docela mírný v hodnocení :)) zkouška letos jednoduchá, 11 otázek abcd jen na teorii o javě :) žádné kódování na papír..

RadAss23

RadAss23 - 19.01.2015

Na cvika doporučuje Prokeše, úplný pohodář, a docela mírný v hodnocení :)) zkouška letos jednoduchá, 11 otázek abcd jen na teorii o javě :) žádné kódování na papír..

RadAss23

RadAss23 - 19.01.2015

Nic moc předmět. Pokud se tomuto nebudete věnovat samostudiem tak vás moc nenaučí. Projekt je formou programování jednoduchých her. Zkouškové testy občas obsahují chyby.

lukas.tesar

lukas.tesar - 18.05.2014

Opakoval jsem. Kožusznik má svůj svět, ve kterém by mělo být vše ideální, všichni vše umí a nikdo nikdy jeho zadání nenaskenuje/nevyfotí. A když je to jinak, chytne rapla a pak si vybije zlost na další skupině :-) Zadání některých testů v obtížnosti diametrálně odlišné, jednou doplňujete prachlehké artefakty do hotového kódu, podruhé po vás chce ve stejně hodnoceném testu naprogramovat vlastní HTTP server :-) Jinak mě ale Java celkem baví, p. Kožusznika si už ale nikdy na nic nedám.

vac

vac - 23.01.2014

Zápočtový testy jsou jednoduchý, doporučuju mít cvika až po pondělí (na stránkách Kožuzsnika se vždy na chvilu objevily). U projektu doporučuju vlastní téma (cvičící nemá tak možnost posoudit, co přesně jste dělali, co kopírovali a na co se vlastně ptát). Zkouška byla letos fiasko. V jejím průběhu Kožuzsnik použil stejné zadání jako z minula, která jsou na netu a byl naštvaný, když zjistil, že to tak je. Jako cvičící mi Farnik přišel celkem ok, ale je vidět, že je externista, dost hodin odpadlo, efektivita ve cvičeních nebyla příliš velká, pro řádné naučení je zapotřebí samostudium.

Winn

Winn - 09.01.2014

Cvika: Robenek super. Počká, vysvětlí, konzultace/komunikace po emailu dobrá, pomůže, když jsem mu řekl, že jsem úplný vůl na programování. Je s nim dobrá domluva. Je to člověk. Zkouška: Proč se mám do **** učit přesné syntaxe a neobvyklé věci v programovacím jazyce, které nikdy nepoužiju? No, ať už je to za mnou, protože tohle není TO, co bych očekával od oboru TKT.

mon0017

mon0017 - 07.01.2014

Přednášející by si mohl udělat představu, pro koho vlastně přednáší. Zbytečně do detailu rozebírá stupidity, jako že za příkazem se píše středník, za jménem objektu se píše tečka, když voláme metodu, co je to konstruktor. Většina, ne-li všichni na přednášce mají za sebou základy objektového programování v C++ a procedurálního v C. Spíše bych uvítal zaměření se na specifika Javy a její odlišnosti právě třeba od C++, místo ztrácení času banalitama. Jinak ale hodnotit moc nemůžu, tohle jsou jen dojmy z 1. přednášky.

Holali

Holali - 17.09.2013

Behalek jen pro ty kteri uz umi OOP. Sice to zni lakave : budem delat hru, bude to fajn. Ale dela to takovym tempem a moc nebere ohled na studenty kteri moc nerozumi OOP. Takze pro ty kteri neprogramuji nedoporucuji Behalka. Pro ostatni docela dobra volba :)

bohdan.taraba

bohdan.taraba - 04.09.2013

Vcelku jeden z tech lepsich predmetu na VSB pro me, Java byla pro me nova a byl jsem nadseny z OOP, akorat trochu neprijemne ucivo na zkousku pokud slo o navrhove vzory atd., ale jinak docela v poho. Jo a doporucuju Behalka pokud chcete delat zabavnou hru misto tech veci od Kozusnika, poradne na to vidite velky projekt.

GeorgeLD

GeorgeLD - 03.05.2012

Vcelku jeden z tech lepsich predmetu na VSB pro me, Java byla pro me nova a byl jsem nadseny z OOP, akorat trochu neprijemne ucivo na zkousku pokud slo o navrhove vzory atd., ale jinak docela v poho.

GeorgeLD

GeorgeLD - 03.05.2012

Po zkoušce: Zkouška nepříjemná, a zadání různá, některé víc těžká než ostatní. Na předtermínu prakticky neudělatelné (kámoš to dal 31b) dostal jsem 17b a to jsi myslím že Javu ovládám. Prakticky se stejnými znalostmi jsem šel na 1. řádný termín zadání 2x jednodušší 52b s přehledem. Je dobré ovládat teorii z otázek co se zkoušejí během semestru. A pak základní znalosti všeho, Kolekcí, Vyjímek, Vláken, Polymorfysmu, Interface, Dědičnost, Overloading, Práce se soubory, a posílání dat po sítí. Na cvičení Běhálek, dělali jsme samé hry, více programování méně keců, bylo to fajn, teorii zkoušel jednou, ze zápočtu jsem měl (44/40) takže mi musel 4 body ubrat. Na přednášce jsem nikdy nebyl.

safiron

safiron - 25.01.2012

Předmět jsem opakoval a měl jsem velký problém ho dát. Zápočet pohoda, zkouška pro mě nereálná:) Vždy jsem počítal s 40 body, vždy jsem měl tak 25-29. Pan Kožušník byl loni velmi nevstřícný, co udělal letos jsem ale nezachápal. Jak je o něm známo, že nedává body navíc na konzultacích, tak mě i kamarádovi ty chybějící body dal a ani to moc neřešil. Proto má u mě nakonec plus, v globálu to byl stejně předmět na pytel:D

drax

drax - 07.01.2012

v pohodě předmět, musíte si však nad tou javou doma sednout a vyzkoušet všechny prograné věci (několikrát). Na zkoušce se nedá ukecat ani bod. Doporučení cvičící: David Hrubý. Nedoporučuji Farník, Návratová.

borek22

borek22 - 15.12.2011

Předmět je fajn, bere se JAVA která je velmi rozšířená ale zároveň už tak trochu mrtvá v dnešní době (2011) se v čím dál více preferuje C(C++, Obj. C) a je ho přizpůsobení dané platformě než něco psát v pomalé Javě. Takže stojí hodně úsilí se učit něco co je už prakticky mrtvý jazyk :), ale na druhou stranu chápu, že studovat informatiku a nebrat legendární Javu to proste nejde.

safiron

safiron - 06.10.2011

Jsem u pana Farnika. Ten Kdo umí Javu a má s ní zkušenosti doporučuji pana Farnika. Tento učitel mi moc nesedí protože doufá že za 1týden pochopí všichni Javu.

TVA0005

TVA0005 - 21.09.2011

Na přednáškách se dá dobře pochytit práce v Eclipse, ale nosit si si sebou notebook do hodiny se moc nevyplatí - látka je vysvětlována v takovém tempu, že není možné si to průběžně zkoušet. Během semestru je zadán projekt, na který je dostatek času a který je celkem vlídně hodnocen. U zkoušky je potřeba nepodcenit Javu způsobem "Umím C++ a programuju X let, bude to určitě všechno na stejné brdo ..." ... není, Java má své specifika, které u mnoha otázek můžou zlámat vaz. (kombinované studium)

Frogger

Frogger - 16.02.2011

Pro toho, kdo rad programuje a zvlada neni problem. Prednasky v podani Kozusznika byly des, ale dalo se tam neco pochytit, cviceni doporucuju u Behalka. Zaverecna pisemka byla v pohode.

kober

kober - 01.02.2011

Ten kdo programuje by neměl mít problém. Probírala se java od úplného začátku. Každé cvičení bylo bodované. Měl jsem Běhálka a na cvičení se dělala hra, takže to bylo i celkem zábavné, ale že bych se po absolvování tohoto předmětu přiučil něčemu novému se říct nedá. Zkouška byla teoretická a vcelku jednoduchá.

lukasss222

lukasss222 - 29.01.2011

Projekt jednoduchy, zkouska narocnejsi, ale jinak muzu doporucit

divis

divis - 20.01.2011

Mě se předmět líbil, Java mě zajímá. Měl jsem Běhálka - fajn učitel ale je třeba se připravovat. Při dotazu ochotně vysvětlí. S Běhálkem se dělá, narozdíl od ostatních učitelů, tahowá hra "WarCraft" - myslím že jsme to s ním měli v tomhle jednodušší s zábavnější než ostatní. Poslední cviko byly souboje armád, které si každý naprogramoval sám, soutěžilo se o bodíky. Funny.

GeorgeLD

GeorgeLD - 13.01.2011

Letošní systém cvičení mi vůbec nevyhovuje... Nic vás nenaučí jen zkouší jestli to umíte :/

click

click - 06.11.2010

Jak říkají ostatní, tak první 4 cvičení jen opakování věcí z minule, ale pak to začíná být fakt hardcore, tak je třeba to podchytit :-)Jinak já měl Běhálka a ten je v klidu, akorát vysvětluje hodně věcí navíc a jede občas dost rychle, takže si ho dejte jen pokud Javu zvládáte a baví vás programovat. Jinak vám to pěkně otráví život...

Bidlo

Bidlo - 03.03.2010

Relativně dobrý předmět, na přednášky není třeba chodit, protože cvičící opakuje ty nejdůležitější informace na cvičení. Ke konci semestru se bere trochu obtížnější látka.

tom

tom - 14.02.2010

Předmět ze začátku na pohodu, postupně však začíná přituhovat a těm kdo se na to moc nedívá se mlže stát tento předmět problémem.

Kaufman

Kaufman - 11.02.2010

Zpočátku velmi lehké, postupem času začalo přituhovat. Real-time testy mi absolutně nevyhovovaly, nemám rád programování pod tlakem času (50min).

x.soldier

x.soldier - 23.01.2010

Začátek předmětu velmi lehký, závěr předmětu už byl celkem obtížný. Pro někoho kdo to nikdy neviděl, to může být celkem složité. Ještě že už jsem tu Javu trochu ovládal:)...Zkouška byla celkem snadná, aspoň podle mě teda.

Jumbo

Jumbo - 18.01.2010

Zpočátku to byla veliká nuda (opět Hello World apod.), ale časem se tam začaly probírat docela zajímavé věci (Thready apod.). Kdo měl jakés takés základy Javy, byl vcelku vklidu.

tomsoft11

tomsoft11 - 09.01.2010

Písemky jsou fakt hodně těžké, ale na to minimum bodů se to dá zvládnout.

hana

hana - 06.01.2010

Předmět, ve kterém se probírá JAVA od úplných začátků (Hello World) až po vlákna, GUI, applety...Přednášky byly v podání pana Kozusnika velmi nezáživné, ale aspoň jen nepřednáší a někdy ukáže i samotnou implemntaci kódu. Během semestru se píšou na cvičeních 4 testy a mě to přišlo, jako by se cvičící vsadili, kdo dá nejěžší variantu testu. Předmět který neurazí, ale ani nenadchne, ale kdo uvidí JAVU poprvé, tak bude asi mít docela problém, protože se věci berou hodně letem světem.

Hackiest

Hackiest - 05.01.2010

Adam Farník

Adam Farník

4 hodnocení


PJ1
Andrea  Valíčková

Andrea Valíčková

1 hodnocení


PJ1
Jan Kozusznik

Jan Kozusznik

25 hodnocení


PJ1
Michal Výmola

Michal Výmola

1 hodnocení


PJ1
Milada Návratová

Milada Návratová

3 hodnocení


PJ1
Milan Pohančeník

Milan Pohančeník

5 hodnocení


PJ1
Tomáš Fabián

Tomáš Fabián

16 hodnocení


DZO PJ1 PTE URO PG I
Marek Běhálek

Marek Běhálek

21 hodnocení


C# PTE PJ1 PP
Ľuboš Chupáč

Ľuboš Chupáč

2 hodnocení


PJ1
Daniel Robenek

Daniel Robenek

1 hodnocení


PJ1 UTI
Tomáš Buriánek

Tomáš Buriánek

0 hodnocení


PJ1 PJ2
Michal Čerbák

Michal Čerbák

1 hodnocení


PJ1
Adam Kašpar

Adam Kašpar

2 hodnocení


PJ1
Cookies nám pomáhají poskytovat Vám naše služby. Využíváním těchto služeb souhlasíte s jejich použitím.