Přístupové sítě

Student bude seznámen se strukturou telekomunikačních sítí, jejichž nedílnou součástí jsou sítě přístupové. Ty se dají rozdělit mimo jiné i podle přenosových médií na metalické, optické a rádiové. Z každé z těchto oblastí se student dozví o základní

Žádné projekty

Shrnutí

 

  • Průměrné hodnocení: 7/10
  • Souborů ke stáhnutí: 91
  • Předmět sleduje studentů: 8
  • Předmět učí lektorů: 1
  • Diskuze obsahuje příspěvků: 0

Informace

Zkratka: PRS
Kredity: 4
Ukončení: Zkouška
Garant: Ing. Přemysl Mer
Projektů: 0
Bodů k zápočtu: 0

Nahrát soubor Hodnotit předmět

Super předmět. Hodně kreditů za málo muziky :D. Na cvikách se dělají měření, z kterých se potom dělají protokoly, které stáhnete ze skladu a máte full body. Musíte udělat jednu prezentaci na nějakou technologii, kterou si vyberete. Hotovou ju máte za 10 minut a full body u prezentace. Na konci semestru se píše jeden zápočtový test na kterém není minimum a neodečítají se body (stačí si projít testy na skladu). Zkouška už byla o něco mámo těžší protože byly záporné body. Tím že učitel vůbec nesledoval co se děje tak se dalo opisovat. V jednu chvíli i odešel z učebny :D. Ústní úplně mega v pohodě.

TomSte

TomSte - 16.01.2019

Starší předmět o přístupových sítích. Dozvíte se podrobněji informace z TS a na cvičeních přeměříte. Zdá se mi, že předmět pomalu zastarává. Je potřeba se vyznat v komunikačních protokolech a modulacích - otázky jsou i z fyzické vrstvy, ale nic, co by se nedalo zvládnout na oboru IVT. Zkouška je v moodle dle standardu kat440, takže se dá zvládnout. Doporučuji o dost méně, než předmět SS, ale zase jsou to příjemné kredity.

qwertz

qwertz - 04.05.2015

Moc jsem nevěřil ohlasům zde na skladu, chyba :D. Na cvičení opravdu nemá cenu chodit... protokoly se vám na konci vrátí s nulou a bez poznámky co bylo špatně, ikdyž nad jedním strávíte klidně půl dne. Takže za semestr stačí odklikat zápočtový testík - v rychlosti projet slajdy z přednášek, skripta a otázky tady na skladu a potom ke zkoušce. Letos bohužel znepříjemněná o ústní část, písemný test byl stejný jako zápočtový... dalo se to zvládnout.

resi

resi - 11.02.2014

Z předmětu, který byl hodnocen a doporučován jako "předmět zadarmo" se stal docela zamotaný kruh... Na cvičení jste teoreticky nemuseli vůbec chodit a na závěr semestru jste museli udělat protokoly které jsou hodnoceny většinou 0 bodů... Pak se píše závěrečný test který je v pohodě ale musíte ho napsat tak abyste dosáhli alespoň minima za zápočet. Zkouška docela peklo... Navíc se letos zavedla povinná ústní zkouška, takže radši si dejte jinej předmět ;)

flam

flam - 28.01.2014

Naprosta sracka! Dejte si radej RS

rofllolman

rofllolman - 23.01.2014

Předmět je k tomu, abyste získali kredity za minimální úsilí. Přednášky jsou nudné. Něco by se na nich člověk dozvěděl, ale těsně před tím usne. Cvičení jsou zbytečná, nad protokoly strávíte spoustu času a i přes sebelepší zpracování jste rádi, když dostanete i ten jeden pouhý bod. V průběhu semestru se píše test v moodlu. Na zkoušce na vás čeká také test v moodlu, ale s tím rozdílem, že za špatnou odpověď se vám odečítají body. Nejlepší taktikou je podívat se na materiály pro distanční studium a napsat co nejlépe test. Na cvičení jinak není třeba chodit. Zkouškový test je stejný jako ten v průběhu semestru.

seh0010

seh0010 - 18.02.2013

Predmet celkem o nicem. Na prednaskach Mer prednasi jako uspavac hadu, tak tam nikdo nechodil. Na cvicenich se jebete s merenim a pak stejne ohodnoti protokol 0, potoze protokol na 6 stranek proste neni dostacujici. Zaklad je nepodcenit zapoctovy test a pak je zkouska celkem v klidu. Proste se naucit odpovedi co jsou tady na skladu.

hynman

hynman - 23.01.2013

Chybi vam kredity ? Mer a prsa to zaridi ! aneb nechodite na cviceni ? poslete protokoly jebnete test na full score a cau 4 kredity zu hause

sahos

sahos - 01.12.2011

Kredity zadarmo, test na konci se dá zvládnou na plný počet, stačí si projet otázky na skladu

Hartja

Hartja - 01.12.2011

V prve rade kredity zadarmo. Ale bohuzel by mohl byt jiny system vyucovani. v prvni polovine semestru jsou jen teoreticke hodiny a v druhe JEN prakticke (protoze jak se co dela bylo uz vysvetleno), takze zapomenete co mate vlastne merit :-D ale predmet pro sitare zajimavy!

Houmi

Houmi - 15.04.2011

Za semestr se dela 6 protokolu a pise 1 test, kredity zadarmo.

atax

atax - 19.01.2011

Koho bavilo TS, bude ho bavit i toto. Mě osobně nebavilo ale proti jiným srajdam z 3. ročníku to je přijemná oddechovka... přijdete, změřite, udělate protokol za 0-2 body a konec... Měří se vedení xDSL na ruzne vzdalenosti, trošku BlueTooth.

bandit

bandit - 07.12.2009

Přemysl Mér

Přemysl Mér

6 hodnocení


PRS TS MUT
Cookies nám pomáhají poskytovat Vám naše služby. Využíváním těchto služeb souhlasíte s jejich použitím.