Pravděpodobnost a statistika

Pravděpodobnost a statistika, nový předmět

Hodně kreditů Bez zkoušky

Shrnutí

 

  • Průměrné hodnocení: 4/10
  • Souborů ke stáhnutí: 81
  • Předmět sleduje studentů: 9
  • Předmět učí lektorů: 0
  • Diskuze obsahuje příspěvků: 0

Informace

Zkratka: *PS
Kredity: 6
Ukončení: Zápočet
Garant: Ing. Martina Litschmannová, Ph.D.
Projektů: 4
Bodů k zápočtu: 20

Nahrát soubor Hodnotit předmět

Docela náročný předmět, vyžaduje hodně času, ale zvládnout se to dá :D M. Litschmannová se i během distanční výuky maximálně snažila nám učivo předat, stejně tak na cvičení T. Kovářová, kterou mohu jen doporučit.

Destiny42

Destiny42 - 20.09.2021

Souhlasím s kolegy v tom, že tento předmět je pro většinu studentů prakticky k ničemu a je povinný jenom proto, aby bylo z čeho dávat otázky na státnicích. Na rozdíl od většiny hodnocení si ale nemyslím, že by bylo až tak hrozné ho dát. Přednášky jsou bohužel povinné a moc z nich nepoberete, ale máme z nich alespoň super fotky spících studentů. V první půlce semestru jsou na cvičeních 4 menší testy z příkladů, ale pokud dáváte pozor a zopakujete si postupy v těch příkladech tak jsou to body zadarmo. V druhé polovině jsou 4 domácí úkoly, jejichž vypracování pokaždé zabije ten jeden večer, ale pokud si dáte pozor a neuděláte zbytečné chyby, tak to není až tak hrozné. Nejhorší je tedy zkouška a to z časových důvodů. Jelikož byla letos online, nemuseli jsme se učit teorii (je zde materiál s řešenými otázkami), člověk si mohl doslova udělat kuchařku s postupy řešení příkladů a měli jsme čas navíc a i tak mi přišlo, že toho času bylo akorát na řešení čtyř z pěti příkladů. Na cvičení doporučuji Vrtkovou protože látku podávala jako bychom byli děti ve školce.

Foxaves

Foxaves - 23.06.2020

Předměty většinou nehodnotím ale tohle mi prostě nedá. Tento předmět bych hodnotil jako nejhorší předmět ze všech na FEI společně s ostatními předměty z katedry matematiky, který si myslím že na magisterském studiu informačních technologií nemá co dělat. Předmět je velmi časově náročný s tím že by ho šlo jednoduše rozdělit na dva další předměty.. Nechápu jaký smysl bylo tento předmět dát jako povinný do studijního plánu, kdy jsme si zbytečnou matematikou již prošli v bakalářském studiu. Pro mě tento předmět má nulový přínos do praxe a všeobecné znalosti IT. Raději bych si zvolil 2 předměty týkající se informačních technologií než předmět s nulovým přínosem pro praxi. Předmět mi přinesl jedině stres a ztrátu času zbytečným učením různých matematických problémů na které po zkoušce ihned zapomenu. Tento předmět bych přirovnal k peklu a je jen na studentech jak se k tomu předmetu postaví. Buď se zde usmaží a skončí, nebo jako já věnují předmětu X hodin probdělých nocí, vypitých šálků kávy a pročítání skriptů a budou odměněni formou zvládnutí předmětu. Tento předmět tedy doporučuju nepodcenit i když je jeho přínos do praxe absolutně nulový, dle mého názoru. Určitě se ale najdou jedinci, kteří matematiku milují a rádi se potýkají s matematickými problémy. Proto bych ale tento předmět zavedl jako volitelný a vstup do brán pekla mohli podstoupit pouze jen ti největší odvážlivci a matematičtí gurové. PS: předmět mě naučil dělat všechny druhy kávy na různě silné způsoby dle aktuálního stavu a potřeby a udržovat zdravou zásobu alkoholických nápojů v lednici v případě stresu.

Kaja

Kaja - 10.06.2020

Předmět je dosti časově náročný, takže nedoporučuji podcenit a na zkoušku být i naučený jak se co dělá v Rku a většinou není problém. V průběhu semestru jsem spočítal skoro všechny dostupné příklady a záskat Ačko nebylo problém.

Korock

Korock - 28.05.2020

Nejhorší předmět za celou dobu bakalářského a navazujícího studia. Strašně těžký, povinný a ke všemu zbytečný předmět. Účast na přednáškách je povinná. Asi z důvodu že by na ně přišli 3 lidé. Testy na cvičeních a domácí úkoly ještě šly, ale zkouška je naprosto hrozná. Je to toho strašně moc obsahově na zapamatování a pochopení, postup je potřeba úplně detailně popisovat. Je to náročné, k tomu zadání jsou složitě napsaná formou příběhu. Kdybych chtěl studovat statistiku tak jdu na ekonomku do centra ne na informatiku.

janek

janek - 05.06.2019

Predmet by som zaradil ku stredne tazkym. Od tohto roka boli prvykrat aj "povinne" prednasky. Kto nechodil, musel odpovedat nejaku otazku z uciva, inak nemal aktivnu ucast na cviku. Ucivo je preberane dost detailne a precvicenych vela prikladov. Ja som sa na cvikach pri druhej casti (statistika) uz nedokazal vobec sustredit (mozno aj kvoli tomu ze cviko aj prednasky trvali 3+3 hodiny) Na prednaske som daval pozor asi iba 2x, ostatne som si musel odsediet a pretrpiet. Zapocet sa sklada zo 4 priebeznych testov, ktore sa daju v pohode na minimum napisat. Dalej sa tu robi domaca uloha, kt. je rozdelena na 4 casti. Podla vzoru z predchadzajucich rokov sa to tiez da v pohode urobit. Najvacsi strasiak mala byt skuska, ale nastastie studenti z predchadzajucich rocnikov urobili velmi podrobne a rozsiahle materialy, aj s videopostupmi ako sa co robi. Litschmanova dava +- tie iste typy uloh stale dookola, takze sa stacilo naucit toto a nerobit zbytocne chyby, za ktore by strhla body. S tymito materialmi som sa dokazal naucit na skusku za 1 den uplne v pohode a dostal som 40 bodov zo 60 moznych. Na cviku som mal Vrtkovu, ktora ucivo vysvetlovala velmi dobre, takze ju urcite odporucam. Predmetu davam 7 bodov kvoli tomu, ze to bolo nezaujimave a casovo dost narocne (dlzka cvik, prednaska, domace ulohy) ale aj kvoli tomu, ze som "musel" chodit na prednasky, ktorym som sa uspesne vyhybal uz od 1. rocnika Bc.

Falus

Falus - 21.05.2019

Určite to nieje žiadna hrotka. S Vrtkovou boli cvika vpohode a zadania pisemek boli podobne prebranym prikladom. Skuška je trochu horšia ale ked som to dal ja tak to zvladne každý.

dilema

dilema - 05.12.2018

Průchod tímhle předmětem bych přirovnal k návštěvě klubu Vandersexxx z Eurotripu. Nejprve vás naladí na příjemnou vlnu, pak odejdou holky a začne pořádná řežba. Rozhodně nepodceňujte přípravu a jak už říkali kolegové, volte správného cvičícího (měl jsem Litschmannovou a dalo se to). Zkouška je trošku jako FLÜGGÅӘNKб€ČHIŒßØLĮÊN (slovíčko záchrany), byl jsem rád, že bylo po ní a že jsem prolezl. Ani to tričko zdarma jsem nedostal. Jen pro referenci: https://www.youtube.com/watch?v=YvaeTq-75_4

Dundee64

Dundee64 - 17.01.2018

Nejhorší předmět na FEI, doporučuji nepodceňovat

XeRiCZ .

XeRiCZ . - 27.04.2017

Jediná pravdepodobnosť, ktorá vás zaujíma je tá, s ktorou spravíte štatistiku.

Saintanger93

Saintanger93 - 21.04.2017

Náročný komplexní předmět, který neradno podceňovat. Volba dobrého cvičícího je grunt. Doporučuji Litschmannovou, maximálně strašidelného Bělocha, nedoporučuji Přibylovou.

qwertz

qwertz - 20.06.2016

Hodnocení platí, jen když je jako cvičící Litschmannová. Narozdíl od ostatních stíhala, umí dobře vysvětlovat.

Winn

Winn - 19.06.2016

Cookies nám pomáhají poskytovat Vám naše služby. Využíváním těchto služeb souhlasíte s jejich použitím.