Praktikum komunikačních sítí

Předmět navazuje na Praktika komunikačních sítí I, který student absolvuje v Bc. studiu. V kurzu se nyní studenti věnují pokročilejším síťovým technikám, které jsou vyžadovány ve středně velkých a větších společnostech. Mezi klíčová témata předmětu lze zařadit monitoring a management sítí s využitím open-source systémů jako je Nagios a Zabix, dále autentizační mechanizmy především s využitím LDAP a RADIUS protokolu a pokročilejší systémy jednotného přihlášení, závěr semestru je věnován systémům pro služby Presence a Instant Messaging. Po absolvování má student komplexní znalosti potřebné z pohledu servisní organizace sítí s prvky na linuxové platformě a správce rozsáhlejších sítí.

Bez zkoušky Žádné projekty

Shrnutí

 

  • Průměrné hodnocení: 7/10
  • Souborů ke stáhnutí: 11
  • Předmět sleduje studentů: 5
  • Předmět učí lektorů: 2
  • Diskuze obsahuje příspěvků: 0

Informace

Zkratka: PKS II
Kredity: 4
Ukončení: Zápočet
Garant: doc. Ing. Jaroslav Zdrálek, Ph.D
Projektů: 0
Bodů k zápočtu: 51

Nahrát soubor Hodnotit předmět

Tento predmet je taká pátračka. Celý semester sa vpodstate pátra po správnej kombinácií príkazov a po otázkach na test. Záverečná skúška bola tento rok na papier avšak boli tam aj jednoduché otázky so skript takže sa dalo. Pri pratickej sa opäť mohlo pátrať na internete alebo inde, všetko sa ale nedá stihnúť vypátrať.

dilema

dilema - 03.01.2019

Dost podobný jako jednička. Zase opisujete do linuxové příkazové řádky příkazy , kterým většinou nerozumíte, takže se na cvikách nudíte. Pak je docela horor doma dělat projekty, ale naštěstí je na netu dost návodů, jak vše nastavit aby to fungovalo. Přednášky jsou jen teorie ta se hodí na testy a zkouškovou písemku, ale ty už jsou několikrát vyscreenované, takže na ně netřeba chodit pokud samozřejmě nemáte o témata nějaký hlubší osobní zájem. Podle mě docela o ničem předmět, pokud nejste lunuxáci.

Martin Terran

Martin Terran - 29.12.2015

Super předmět pro lidi, které baví sítě. Kapičák a Nevlud jsou správná dvojka a proto choďte jak na cvičení tak na přednášky. Jednoduché testy, žádné podrazy. Je pravda, že předmětu musíte věnovat dostatek času na projekty, které často nejsou nejlehčí, ale většina ze studentů bojovala o jedničku, takže pohoda. Za mě doporučuji.

drax

drax - 19.12.2012

Cookies nám pomáhají poskytovat Vám naše služby. Využíváním těchto služeb souhlasíte s jejich použitím.