Paradigmata programování

Předmět je rozdělen do dvou samostatných celků. V části věnované funkcionálnímu programování bude výuka zaměřena na metody vycházející z lambda kalkulu, funkcí vyššího řádu a rekurze s využitím jazyka Haskell. Druhá část je zaměřena na logické programování a programovací techniky v jazyce Prolog.

Hodně kreditů Bez zkoušky

Shrnutí

 

  • Průměrné hodnocení: 6/10
  • Souborů ke stáhnutí: 17
  • Předmět sleduje studentů: 4
  • Předmět učí lektorů: 2
  • Diskuze obsahuje příspěvků: 0

Informace

Zkratka: PP
Kredity: 6
Ukončení: Zápočet
Garant: Ing. Marek Běhálek, Ph.D.
Projektů: 2
Bodů k zápočtu: 21

Nahrát soubor Hodnotit předmět
Popis Nahrál Materiál Staženo Nahráno
Domaci ukol 3. Převod regex na NKA Hamachi Domácí úkol 0x 17.11.2021
Domaci ukol 1. Želva Hamachi Domácí úkol 2x 17.11.2021
Domaci ukol 2. Přímky Hamachi Domácí úkol 0x 17.11.2021
DU1 - dekodér, 10/10b Strongy Domácí úkol 0x 15.11.2021
Cheatsheet se základními funkcemi Fake Tahák 1x 06.11.2020
DU3 - konečný automat vajko Zdrojový kód 10x 11.10.2020
Cvičení 2 - zdroják haskellu - fibbonnacci a další funkce vajko Zdrojový kód 1x 26.09.2020
Vyřešené příklady z druhého cvičení Xamp Příklady ze cvičení 0x 17.03.2020
Vyřešené příklady z druhého cvičení Xamp Příklady ze cvičení 0x 17.03.2020
Domácí úkol 1 - bludiště + rozšíření R3ey Domácí úkol 7x 19.12.2019

Hlavní náplní předmětu je naučení se základům programovacího jazyka Haskell. Osobně jsem si tento předmět dal, protože jsem chtěl poznat i jiná paradigmata než OOP a mít trochu širší obzor, ale tento předmět mi spíše ukázal, jak krásné OOP je. Haskell vám prostě musí sednout, a pokud vám nesedne, tak tento předmět bude celkem trápení. Zápočet je hlavně z řešení tří domácích úkolů, kdy budete těžce bojovat s řešením něčeho, co byste za chvilku udělali v OOP. Poté je tu úkol z využití knihovny openmp pro paralelizaci v C++, což je taková záchrana. Ještě je možně prezentovat nepovinný referát, kde máte probrat nějaký ne-OOP programovací jazyk. Běhálek naštěstí tento předmět nehrotí a pokud uvidí, že se student aspoň snaží tak mu ten předmět dá. Doporučil bych tento předmět tedy spíš jako zdroj relativně jednoduše získatelných kreditů, avšak s tím rizikem, že vám Haskell vůbec nemusí sednout.

Foxaves

Foxaves - 11.01.2020

Předmět už je zaměřen pouze na programování v Haskellu, ke konci semestru už se jen teoreticky probere Lambda Kalkul a paralelní programování v C++. Haskell vám musí sednout, jinak se budete trápit s každým úkolem, ale ve výsledku to zas tak hrozné nebylo. 4 kredity, pro které ale musíte obětovat celkově 10-20 hodin nad úkoly. Pan Běhálek má dobrý přístup, hodnotí velmi mírně, nijak to nehrotí.

Alixer

Alixer - 04.01.2020

Předmět je rozdělený na dvě části, takže tak bude vypadat i hodnocení. První část - prolog s panem Menšíkem. Zprvu zcela nepochopitelný jazyk, se kterým se v běžném životě snad ani nesetkáte. Nejdříve se učíte jak s prologem a v poslední hodině soupeříte mezi sebou v piškvorkách. Přišlo mi ale, že v projektu šlo spíše o pochopení strategií v piškvorkách, než o samotné programování. Druhá část - haskell s panem Běhálkem. Další z exotických jazyků, které v praxi asi nepotkáte, ale podle mého názoru o něco přehlednější než prolog. Člověk si musí ale zvyknout na jiný přístup než u objektového programování. Pan Běhálek je sice dobrý cvičící, ale vysvětlování čisté teorie je podle mého názoru pro hodně lidí nezáživné. Jinak se dostávají domácí úkoly, které nejsou povinné (ale pro pochopení se určitě hodí). Celkově předmět, ve kterém si zaprogramujete v neobvyklých jazycích... jako není to sice ideální předmět na kredity, ale zase nějak moc nepotrápí...

shogun116

shogun116 - 03.06.2014

Marek Běhálek

Marek Běhálek

21 hodnocení


C# PTE PJ1 PP
Marek Menšík

Marek Menšík

24 hodnocení


ML UTI PP ISY
Cookies nám pomáhají poskytovat Vám naše služby. Využíváním těchto služeb souhlasíte s jejich použitím.