Optoelektronika

Předmět se věnuje základním vlastnostem světla, jejich využitím pro telekomunikace, měření, zpracování a záznam obrazové informace. Součástí jsou modulační principy a techniky, přenos informace atmosférou a ostatními dielektrickými prostředími, konstrukce

Žádné projekty

Shrnutí

 

  • Průměrné hodnocení: 7/10
  • Souborů ke stáhnutí: 41
  • Předmět sleduje studentů: 7
  • Předmět učí lektorů: 1
  • Diskuze obsahuje příspěvků: 0

Informace

Zkratka: OPTE
Kredity: 4
Ukončení: Zkouška
Garant: Vladimír Vašinek
Projektů: 0
Bodů k zápočtu: 0

Nahrát soubor Hodnotit předmět

Cvika jsou celkem v pohodě, ale zkouška se docela hrotí. Předmět má 2 zápočtové testy a 3 protokoly + je povinná účast na cvičeních. Zkouška je písemná i ústní. IVT nezaujme.

Redro

Redro - 08.05.2019

Docela složitý předmět. Kdo jede na hodně bodů bude mít problém, ale na projití se dá zvládnout. Protokoly také nejsou zadarmo.

Korock

Korock - 19.04.2019

Voliteľný predmet, koho baví optika v telekomunikáciach tak bude predmet easy. V zápočte dva testy a nejaké merania s protokolmi. Nič ťažké, odporúčam chodiť na prednášku. Pán Šiška všetko perfektne vysvetlí. Skúška nie je zadarmo, ale kto sa dobre pripravil na dva zápočtové testy tak so skúškou nebude mať problém kedže je veľmi podobná.

Peter7

Peter7 - 11.12.2017

Dobrý předmět se zajmavým obsahem 2 testy na cvičení + 3 měření.

dodo

dodo - 07.05.2017

Zaujímavý a pomerne lahko zvládnutelný predmet, prednášky dosť pomožu ale da sa to aj bez nich

dilema

dilema - 06.05.2017

Když chodíte na přednášky (které jsou stejně kratší, protože pan Šiška stihne odvykládat vše co potřebujeme za chvíli) není třeba stresovat. Na písemky jsem se téměř neučil a 70 % otázek jsem zvládl a to jsem se s optoelektronikou setkal prvně. protože na střední jsme fyziku flákali.Protokoly jednoduché a když mají trochu úroveň tak není problém. Pak stačí jen přijít na 8 hodin z 10ti a máte body i za účast. Easy game.

drax

drax - 18.04.2012

Body za účast, 2 testy a pár protokolů. Předmět není těžký, člověk si v podstatě až na výjimky vystačí se znalostma ze středoškolské fyziky. První 3 cvika se učí nasazování konektorů a svařování kabelů, celkem sranda. Poté se měří závislost vyzářeného výkonu LED na základě teploty, nic složitého. Na zkoušce se po vás chtějí spočítat 3 příklady každý za 5b, teoretické otázky jsou na základní pojmy.

hrushi

hrushi - 16.05.2011

Na to že předmět byl za málo kreditů tak byl docela na mě složitý :) ale zajimavý :)

sid028

sid028 - 16.01.2010

Poměrně lehký předmět. Body za účast, zkouška není nic těžkého, když si to člověk přečte. Navíc se člověk dozví pár zajímavých věcí..

Ossian

Ossian - 06.10.2008

Jan Skapa

Jan Skapa

24 hodnocení


LO OPTE
Cookies nám pomáhají poskytovat Vám naše služby. Využíváním těchto služeb souhlasíte s jejich použitím.