Kryptografie a počítačová bezpečnost

Předmět se zabývá základními principy a algoritmy bezpečnostních technik a protokolů. V předmětu se studenti seznámí se především se základními pojmy z bezpečnosti IT, s algoritmy symetrické a asymetrické kryptografie a jejich matematickým základem, s kryptografickými hashovacími funkcemi a jejich vlastnostmi, s algoritmy pro digitální podpis a kryptografií na bázi eliptických křivek, se správou klíčů. Nedílnou součástí výkladu je také přehled nejdůležitějších standardů a hodnotících kriterií, neopomíjí se problematika počítačové kriminality a legislativních aspektů bezpečnosti IT.

Bez zkoušky

Shrnutí

 

  • Průměrné hodnocení: 7/10
  • Souborů ke stáhnutí: 2
  • Předmět sleduje studentů: 6
  • Předmět učí lektorů: 1
  • Diskuze obsahuje příspěvků: 0

Informace

Zkratka: KPB
Kredity: 4
Ukončení: Zápočet
Garant: Eliška Ochodková
Projektů: 1
Bodů k zápočtu: 25

Nahrát soubor Hodnotit předmět

Prvních několik hodin je tento předmět zábavný, implementace jednoduchých šifer na hodinách je zajímavá. To se po několika hodinách změní a předmět spíše připomíná nějakou matiku. Zvládnout se dá v pohodě, na hodinách se dá říct, že není moc práce. Zkoušku se dá zvládnout jen když si snad stáhnete otázky ať víte co cca se učit (doporučuji se hodně zaměřit na otázky z minulých let).

logit

logit - 07.06.2018

Zajímavý pohled na pozadí funkčnosti šifrovacích a hashovacích algoritmů. Projekt je buď implementační: naprogramování nějakého algoritmu, nebo výzkumní: zpracování tématu z oblasti počítačové bezpečnosti. Upozornění pro lidi, kteří nemají rádi matiku - nevyhnete se ji (i když to není tak strašné).

chio

chio - 26.04.2012

Eliška Ochodková

Eliška Ochodková

16 hodnocení


UPR KPB
Cookies nám pomáhají poskytovat Vám naše služby. Využíváním těchto služeb souhlasíte s jejich použitím.