Funkce komplexní proměnné a integrální transformace

Předmět je určen studentům 1. ročníku magisterského studia na FEI VŠB-TU Ostrava a patří do základních matematických předmětů vysokoškolského studia technických oborů. Obsahuje diferenciální a integrální počet funkcí komplexní proměnné, teorii mocninných řad, Taylorovu a Laurentovu řadu, věty o reziduích, teorii a užití Laplaceovy transformace, Fourierových řad, Fourierovy transformace a Z-transformace.

Hodně kreditů Bez zkoušky

Shrnutí

 

  • Průměrné hodnocení: 6/10
  • Souborů ke stáhnutí: 19
  • Předmět sleduje studentů: 8
  • Předmět učí lektorů: 0
  • Diskuze obsahuje příspěvků: 0

Informace

Zkratka: FKPIT
Kredity: 5
Ukončení: Zápočet
Garant: RNDr. Marek Lampart, Ph.D.
Projektů: 2
Bodů k zápočtu: 20

Nahrát soubor Hodnotit předmět

Jako téměř každá matika na VŠB i tato není jednoduchá, ale když se na to pořádně podíváte, tak se to dá celkem v klidu zvládnout. Zase se berou integrály, derivace, řady a podobné srandy, ale taky vše v komplexních číslech což nezní moc povzbudivě, ale když si vyberete dobrého cvičícího co dobře vysvětluje dá lehké písemky a rozumně opravuje protokoly máte téměř vyhráno, jelikož za zápich je max 40b. Z toho 30 není žádný problém a pak na zkoušce dát 2 příklady je už celkem pohoda. Čili na cvika doporučuji Lukáše Malého, který je fakt v poho. No a přednášky s Lampartem jsou zábavné a myslím, že mi i něco daly, ale účast byla jako vždy tragická.

Martin Terran

Martin Terran - 25.05.2015

Na rozdíl od statistiky tady nikdo nevytváří falešné iluze o veledůležitosti předmětu pro obyčejné smrtelníky z TKT a všichni, včetně garanta to berou jako nutné zlo. Přednášky pana Lamparta vedeny lidskou formou, stejně tak přístup k hodnocení od cvičícího, který bodama nešetřil a zápočtové písemky vytvářel velmi schůdné. Předmět to není úplně zadarmo, ale té snahy nutné pro absolvování není, vzhledem k obtížnosti probírané látky zase tolik, kolik by mohlo být. Podrazy a snahu o potopení od tohodle předmětu čekat nemusíte.

resi

resi - 24.05.2015

Počítání komplexních čísel. Bylo by to celkem dost složité téma, nebýt solidního cvičícího a garanta. Vysvětlí, poradí a nehrotí. Snaží se dát body, kde to jde, ať je celý semestr co nejlehčí. Na přednášky jsem nedocházel, ale cviko bylo celkem v pohodě. Žádné podrazy nečekejte, právě naopak. Super vedení nudného předmětu.

drax

drax - 08.06.2013

Cookies nám pomáhají poskytovat Vám naše služby. Využíváním těchto služeb souhlasíte s jejich použitím.