Elektrická měření

Studenti se seznámí se všemi typy měřicích přístrojů od analogových přes číslicové až po virtuální, které si zkusí i vytvářet. Seznámí se rovněž s metodami měření elektrických veličin.

Hodně kreditů Žádné projekty

Shrnutí

 

  • Průměrné hodnocení: 7/10
  • Souborů ke stáhnutí: 178
  • Předmět sleduje studentů: 27
  • Předmět učí lektorů: 2
  • Diskuze obsahuje příspěvků: 0

Informace

Zkratka: EM
Kredity: 6
Ukončení: Zkouška
Garant: Bičovská
Projektů: 0
Bodů k zápočtu: 25

Nahrát soubor Hodnotit předmět
Popis Nahrál Materiál Staženo Nahráno
Protokol 6 za 1 bod kedar700 . Protokol 0x 04.06.2020
Protokoly 2,3,4 + Teoretické rozbory 5,6 mKZ Protokol 1x 25.05.2020
Protokol.6 - neohodnocen Vojtěch Petr Protokol 0x 26.04.2020
Protokol.5 - neohodnocený Vojtěch Petr Protokol 5x 26.04.2020
Dokončený protokol č.2 - NEOHODNOCEN Vojtěch Petr Protokol 8x 03.04.2020
7 Protokol - 3 body Tomáš Vavrečka Projekt 5x 25.03.2020
protokol měření na dekádě Random týpek Protokol 1x 24.02.2020
Vypracované otázky k ústní zkoušce Luke SkunkWalker Zpracované otázky ke zkoušce 3x 21.01.2020
Protokol - 8 ori Projekt 6x 06.01.2020
Protokol - 6 ori Projekt 11x 06.01.2020

Tento předmět pro telekomunikace není tak moc přínosný. Na cviko se tak člověk učí hodinu a pak ještě další hodinu/dvě dělá protokol. Na cvičení pak akorát člověk příjde, zapojí, naměří , zapíše a nechá si to cvičícím podepsat. Ke konci vás čeká konrolní měření. U kontrolního měření vám doporučuji pořádně si projít protokoly a naučit se i vzorečky. Ve výsledku kontrolní měření u nás dali všichni. I když třeba já s pár lidma jsme si to šli už napotřetí opravit ke Kovalovi , který měl podle mne opravdu hodně mírné hodnocení oproti Vaňušovi. CVICICI: Volba cvičícího je opravdu hodně zásadní podle mě. Doporučuji tak hned jít a zvolit si Kovala. Když si zvolíte Kovala tak to bude pro vás během semestru daleko příjemnější. Já měl Vaňuše a u protokolů nás opravdu někdy bazíroval na totalních zbytečnostech, nesčetněkrát nás vyhodil z učebny když jsme nevěděli jak dál.. Potom jsme si to museli nahrazovat v čas kdy jsme měli jiné cvika (když totiž nemáte všechny měření nemůžete potom jít na kontrolní měření). U měření nás často nechal podusit a poradil nám zřídka , kdežto u Kovala co jsem slyšel tak jim to někdy i zapojoval sám.. Ale nevzdávejte to .. bude to sice těžší cesta ,ale jde to zvládnout.

DemoX

DemoX - 10.01.2019

Předmět sám o sobě by přínosný byl ale úlohy které máte měřit ne, obzvlástě virtuální laboratoře(měření přes počítačový software propojený s dig. osciloskopem) ty jsou k ničemu. Zvlášt když je software tak složitý a vy se ho máte naučit ovládat za hodinu? A pak něco podobného dostanete u kont. měření a nevíte o tom nic a vyučující vám neporadí protože s tím má sám problém(musel volat kolegu který tam už nebyl a tak jsme si museli poradit sami). Vyučující- Matěj Golembiovský namyšlený arogantní .....(domyslete si název pohlavního orgánu) rok po škole ale dělá jak kdyby byl světový expert. NEDOPORUČUJU!!!!

Michal Zelený

Michal Zelený - 16.06.2018

Předmět o ničem, aspoň pro telekomunikace. Výběr cvičícího může být důležitý, i když s kvalitní přípravou se dá udělat zápočet skoro na full u kohokoliv. Na konci semestru je třeba se dobře připravit na kontrolní měření, které může být docela nepříjemné. Zkouška jednoduchá, ale taky je třeba jí věnovat nějaký ten čas pro splnění minima.

marcipan

marcipan - 18.01.2018

Byl by to v pohodě předmět, ovšem měl jsem pana Vaňuše, takže zápočet jsme dostali možná jen 3-5 lidí, to nevím. Má (někdy možná zbytečně přehnaně) vysoké nároky na studenty, pokud nevíte co máte měřit, tak vás vyhodí z měření, což se ale často nestávalo. Pokud ho už budeme mít, tak to nevzdávejte, bude to boj, ale dá se vyhrát. Stačí projevit zájem o učivo, doporučuji konzultace, když budete dělat protokoly. Pokud dodržíte jeho požadavky, zápočet vám dá. Nahrál jsem zde svoje protokoly, za které jsme dostali body (opravdu vydřené), proto mají "vysokou cenu." Zkouška byla u pana Kovala už v pohodě :) musíte ale umět základy.

Palko

Palko - 12.01.2017

Docela lehký předmět. na první pokus zvládnutelný v pohodě. A jak už bylo řečeno několikrát Koval jeden z nejlepších učitelů na FEI.

machi

machi - 20.01.2015

Jinak jako pro studenta telekomunikací téměř nulový přínos tohoto předmětu..

RadAss23

RadAss23 - 19.01.2015

10 bodů hlavně za Kovala, u zkoušky jsem měl test na 38/40, ale otevčená část kde je minimum 6 bodů jsem dostal jeden bod, tak si ke mě sedl a prodiskutovali jsme to a nakonec mi to dal :) pohodový týpek

RadAss23

RadAss23 - 19.01.2015

Pohodový předmět. Na protokoly je dostatek času. Na kontrolním měření se nikdo nesnaží nikoho potopit. Písemná zkouška formou testů a pár otevřených otázek. Ústní zkouška s Kovalem pohoda, řeší se většinou písemné testy.

lukas.tesar

lukas.tesar - 18.05.2014

Předmět by možná nebyl takový vopruz, kdybych na cvičení neměl p. Vojčináka, přehrocenost u protokolů a během zapojování moc nepomůže a když už náhodou jo tak to pořádně nevysvětlí a vy jste zase v hajzlu. Asi si myslí, že jsme všichni přišli z průmky a všechno co se týče elektra známe, nedoporučuju...U závěrečného měření měl o dost težší zadání než p. Koval. Hodnotil bych méně body, ale 7 bodů dávám hlavně kvůli p. Kovala, který si zaslouží bodů možná i víc, velmi příjemný člověk, není problém se s ním domluvit a hlavně díky němu jsem předmět udělal, když mě nechal udělat opravu závěr. měření u něj. Jinak zkouška byla písemná, 20 otázek typu abcd(tipovačka) a 3 otázky, které se potom probraly v ústní části, kdo se ná to aspoň trochu připraví neměl by mít žádné velké problémy.

resi

resi - 19.01.2013

Pohodový předmět s panem Kovalem, kterého jsem měl jak na přednášky tak na cvičení. :-) Během semestru se projde 10 úloh => 10 jednoduchých testíků a deset protokolů. Trochu nepříjemné bylo závěrečné měření, ale pan Koval rád zavírá obě oči, tak myslím, že všichni odcházeli s minimálně 15 body jako já. Zkouška nejprve pár otázek abcd, pak některé vlastními slovy a nakonec ústní kde jsem si panem docentem popovídal o mých chybách v písemné části. Odcházel jsem spokojený s dvojkou. Za mě 9. -1 bod za to kontrolní měření.

Vos

Vos - 11.01.2013

Měl jsem na EM cvikaře pana Wittáska, člověka ze staré školy co si myslí, že ze střední přicházíme s komplexními znalostmi. Jinak není špatný učitel, dokáže vás slušně nakopnout správným směrem a pokud nepochopíte tak vykopnout ze cvičení, já jsem makal celý semestr, ale ten člověk mě slušně máchal u kontrolního měření. Jinak zkouška není těžká na 51 ji zvládne každý se zápočtem a IQ na d 40 když vidí že máte ponětí tak to svámi prokecá klidně až na jedničku...

Rosparovac

Rosparovac - 06.06.2012

Měření není moc náročné a docela i zajímavé, ale podmínkou je vyučující pan Koval. Ostatní měli u jiných vyučujících leckdy problémy, u Kovala nebyl problém nikdy v ničem, kontrolní měření se u něj dá zvládnout na plný počet a zkoušku, pokud během toho roku měříte co máte, tak vesměs není problém bez nijak velké přípravy uspět.

zaky

zaky - 03.06.2012

Každý týden měříte jednu úlohu, co vám k úloze není jasné se dá dobře najít ve skriptech. Já měl měření i na střední, průmyslováci nemají problém.

zakkmatej

zakkmatej - 09.06.2011

Mereni, mereni a mereni po precteni zadani sedite a nevite co delat. Ovsem diky panu Kovalovi, ktery vas do problemu paradne zasveti, odchazite spokojeni ze jste se neco noveho naucily. Zaverecne mereni trosku pekelne, protoze nemuzete u sebe nic mit,ale u kovala to stejne date. Zkouska byla dost obsahla :-(

Houmi

Houmi - 15.04.2011

Pan Koval je jeden z lepších učitelů. Dělá vše pro to abyste předmět zvládli s co nejlepším výsledkem. Předmět mi nepřišel nijak extra náročný a kdo má rád praktická měření, přijde si na své:) Hodně záleží hlavně na posledním kontrolním měření, které je za 25 bodů.

drax

drax - 19.01.2011

Ohlasy ostatních- v klidu předmět. U P. Kovala je zbytečně vyhrocená preciznost protokolů. Jinak není na cviku problém skončit i o hodinu dřív. Přínos pro studenta však není moc vysoký.

sli167

sli167 - 15.12.2010

Jan Bešina

Jan Bešina

1 hodnocení


EM
Martin Šteffek

Martin Šteffek

1 hodnocení


EM
Cookies nám pomáhají poskytovat Vám naše služby. Využíváním těchto služeb souhlasíte s jejich použitím.