Digitální zpracování obrazu

Předmět posluchače seznamuje se základy digitálního zpracování obrazu.

Hodně kreditů Žádné projekty

Shrnutí

 

  • Průměrné hodnocení: 7/10
  • Souborů ke stáhnutí: 18
  • Předmět sleduje studentů: 9
  • Předmět učí lektorů: 1
  • Diskuze obsahuje příspěvků: 0

Informace

Zkratka: DZO
Kredity: 6
Ukončení: Zkouška
Garant: doc. Dr. Ing. Eduard
Projektů: 0
Bodů k zápočtu: 0

Nahrát soubor Hodnotit předmět

Předmět který bez problémů zvládne i začátečník v grafice. Na cvičení jsem měl Gauru, což je jeden z nejvíce pohodových učitelů na škole (pokud člověk není středem jeho humoru). Když máte problém pomůže. Hodnocení nehrotí. Sojka u zkoušky je radostí studenta - nevím o nikom kdo by to nedal, i z toho mála informací které student má je pan Sojka schopen vykouzlit body. Jediným mínusem jsou první hodiny, kde chvilku trvalo, než jsem pochopil jak to celé funguje. Celkově 9/10. 10/10 by bylo pokud by byl o něco více vysvětlen vůbec princip toho co děláme (ale dá se celkem snadno pochopit samostatně, jen je třeba trocha snahy)

Shiro

Shiro - 01.02.2019

Hodně zajímavý předmět (alespoň pro toho, kdo se trochu chce zajímat o obraz a grafiku). Kredity zadarmo to určitě nejsou, ale stačí se nad tím trochu zamyslet a člověk v tom potom uvidí jasné spojitosti. A pan Sojka má jako vždy jedny z nejlepších přednášek :)

shogun116

shogun116 - 03.06.2014

Tenhle předmět obsahově vcelku zajímavý, ALE: servis ke cvičením děs - Gaura podává na svých webovkách minimum informací ke zvládnutí cvičení. Oproti tomu Sojka to zase bere šíleně teoreticky a úlohy, které by šly popsat jednoduše, popisuje složitě. A přitom za řešením těch úloh stojí vždy nějaká normální logická úvaha; tu vám ale nikdo nepoví.

GeorgeLD

GeorgeLD - 16.12.2013

komb. forma s panem Sojkou - je celkem složité, co se bere a chce se vám často spát z tohoto důvodu. V případě, že si chcete něco zapamatovat, doporučuju se zapojovat a ptát se. Sojka mi ale přišel fajn, je vtipný a je i hodný (projevilo se při zkoušce). Nutno udělat jakože nějaký projekt, abyste předvedli, že něco umíte - dělal jsem furierovu transformaci tam a zpět, konvoluci (násoben k. maskou) a rotaci. Používal jsem openCV a měl jsem problémy s instalací a cestama ve VS i pak s tou knihovnou samotnou - Pokud se nevyznáte, nenechávejte to na poslední chvíli.

hpta

hpta - 25.02.2013

Kombinovany student: na prednasky jsem nechodil (resp. byl jsem tam 2x a jednak jsem vubec nevedel ktera bije a jednak pan Gaura ma trochu uspavaci hlas). Projekt je fajn, parada ze si to muzete nakodit v cem chcete. Ze zkousky jsem mel fakt strach, Fourierovu Transformaci odmitam pochopit uz od bakalare, tady se mi to ale pri uceni na statnice aspon castecne podarilo. Zkouska je uplne pohoda, pan Gaura je neskutecny tipek, rad zertuje, vubec neresi to ze to neumite teoreticky popsat, proste se o tech vecech s vami pobavi jak jim rozumite ci nerozumite. Proste parada. Celkove predmet jako takovy nic extra zajimaveho, ale je to zkratka zaklad pro nejakou komplikovanejsi analyzu obrazu.

manwecz

manwecz - 01.02.2013

I když se to jmenuje Digitální zpracování obrazu, jsou to spíš nutné teoretické základy (podpořené na cvikách trochou praxe). No co se týče přednášek, tak to je fakt masakr ta teorie. Pan Sojka, i když je jinak super, tak většinou času prostojí u tabule a píše šílené vzorce (několikanásobné integrály, sumy, nějakou statistiku, ...). Mno a cvika s mistrem Gaurou, to je ona zmíněná praxe - tzn. to co se probere na přednáškách to se většinou kodí pak na cviku. Cvičící to nehrotí a je s ním vcelku prdel (obzvlášť jak začne s BSG, SGC nebo potká nějakého známého a furt do něj jede :-D)

Forseti

Forseti - 26.01.2013

Diskrétní Furierovou transformaci bych vysvětlil během třičtvrtě hodiny. Panu Sojkovi to trvalo minimálně 4 přednášky a to jsem to stejně pochopil až na cvičení, že to není nic tak extrémě složitého, jak to zní. Přednášky děs, ale dá se to, když není na výběr. Jednou jsem ani cviku nepochopil princip výpočtu určitých šílených vzorců,takže i za to mínus bod.

katzda

katzda - 22.01.2013

super předmět, který je bohužel trochu příliš teoretický, což má ale svůj účel pro ty, kteří pokračují v Analýze obrazu. Přednášky zajímavé, i když jsem se zezačátku docela ztrácel. Cvika má Gaura, který nedělá problémy snad nikomu. Na pochopení docela náročné, ale zajímavé.

uhervo

uhervo - 09.02.2012

Předmět je to zajímavý, ale člověka snadno může zahltit celá ta teorie. Tento předmět je totiž nutným základem pro práci s obrazem obecně, takže je víc teoretický, byť tu jsou zajímavosti ve stylu "JPEG komprese". Přednášky jsou čistě teoretické, ve cvičeních se implementují vybrané úlohy z teorie. Znalost programování přijde vhod.

Seung

Seung - 01.02.2012

Absolutně mě zklamal význam tohoto předmětu. Cvičení o ničem, ikdyž se cvičící snaží otom žádná. Přednášky na ráno tímto stylem jsou na šlofíka jak dělané. Každopádně dle mého tím, že si to nezapíšete o moc nepříjdete ;)

Swanty

Swanty - 31.01.2011

Já myslím, že jako předmět úplně vklidu. Rozdělil bych to ale na cvičení a přednášky. Na cvičeních se dělaly fakt zajímavé věci, které jsem zvládl a které se mi líbily, geometrické transformace obrazu, pixelové úpravy, Fourierka, Fraktální komprese - super. Cvička s Fabiánem jsou vpohodě, ale přílišný help nečekejte, jen vysvětlí a kódíte, chápete-li co. Přednášky s panem Sojkou jsou trochu nuda, protože on je fakt bedna a sází na tabuli trojné integrály z hlavy.. za mě good. Uvidíme jak zkouška :-)

Demilich

Demilich - 05.01.2011

Tomáš Fabián

Tomáš Fabián

16 hodnocení


DZO PJ1 PTE URO PG I
Cookies nám pomáhají poskytovat Vám naše služby. Využíváním těchto služeb souhlasíte s jejich použitím.