Architektura technologie .NET

V předmětu bude probíraná technologie Microsoft .NET Framework a moderní technologie s touto technologií související. Posluchač se seznámí se základními stavebními kameny technologie .NET Framework a způsobem vývoje aplikací pomocí .NET Framework. Posluc

Hodně kreditů Oblíbený předmět Bez zkoušky

Shrnutí

 

  • Průměrné hodnocení: 8/10
  • Souborů ke stáhnutí: 128
  • Předmět sleduje studentů: 12
  • Předmět učí lektorů: 1
  • Diskuze obsahuje příspěvků: 0

Informace

Zkratka: AT.NET
Kredity: 6
Ukončení: Zápočet
Garant: Ing. Jan Martinovič
Projektů: 2
Bodů k zápočtu: 51

Nahrát soubor Hodnotit předmět
Popis Nahrál Materiál Staženo Nahráno
Janoušek - Cvičení 8 - Unit testy Honza Jedlička Aplikace 0x 05.05.2021
Janoušek - Cvičení 7 - Streamy a Email Honza Jedlička Aplikace 0x 05.05.2021
Janoušek - Cvičení 6 - Asp MVC 2 Honza Jedlička Aplikace 1x 05.05.2021
Janoušek - Cvičení 5 - Asp MVC Honza Jedlička Aplikace 1x 05.05.2021
Janoušek - Cvičení 4 - Asp základy Honza Jedlička Aplikace 1x 05.05.2021
Janoušek - Cvičení 3 - Reflexe Honza Jedlička Zdrojový kód 0x 05.05.2021
Cv8-diagnostika Šimon Ptáčník Příklady ze cvičení 0x 13.04.2021
Cv7-StreamsAndMail Šimon Ptáčník Příklady ze cvičení 0x 13.04.2021
Cv6-MVC 2 Šimon Ptáčník Příklady ze cvičení 0x 13.04.2021
Cv5-MVC Šimon Ptáčník Příklady ze cvičení 0x 13.04.2021

Předmět jako takový je užitečný, ale poměrně rozsáhlý (až moc dle mého názoru vezmete-li v potaz, že se jedná o předmět z 5. semestru, kdy děláte i bakalářku). Co se ještě týče předmětu, ukáže Vám něco nového a poodhalí konkrétnější práci se C# co se webových aplikací týče. Ale největším problémem je zde jedna konkrétní osoba a to je garant předmětu Jan Janoušek. Na první pohled a zdání se jeví jako super osoba, která všemu rozumí a dle cvičení byste si nikdy nemohli představit s ním mít jakýkoli problém. Ale to pravé ořechové je pak lámání chleba při závěrečném realtimu, teoretickém testu a projektech (1 velký projekt skládající se z 3 menších). Janoušek v minulých letech vymýšlel přijatelné zadání, které nebyly nijak zvlášť složité, ale nyní byly oba testy (1. termín + oprava) velice obtížné. A jeho hodnocení Vás nijak nepodrží, hodnotí přísně a až nechutně nekompromisně. Dokonce bych si dovolil říct, že se přímo jedná o tzv. bezpáteřnou sv*ni. Vůbec ho nezajímají Vaše problémy a nedá Vám ani 1 bod zadarmo, i když mu vylíčíte, že toto je jediný předmět, kvůli kterému můžete opakovat. Proto pouze 4 hvězdy, Janoušek je tam jediný a pokud to perfektně neovládáte, tak se přes něj nedostanete.

TheBroker

TheBroker - 12.12.2020

Docela kvalitní a zajímavý předmět, co se týče formy a obsahu. Jedny z nejlepších přednášek, kde se ukazuje vysvětlená teorie na příkladech. Cvičení jsou formou vypracování nějakého úkolu na dané téma. Jinak má tento předmět docela náročné požadavky na 5. semestr(3 menší projekty, 2 testy) a hodnoceni je od p. Janouška někdy podle mého názoru zbytečně přísné. Jinak na minimum se jednotlivé části určitě zvládnout dají. Nemá zkoušku.

John Doe

John Doe - 23.01.2020

Předmět, který navazuje na PJ2, seznámí studenta s dalšími nástroji a jde více do hloubky platformy .NET, specificky jazyka C#. Janoušek má předmět postavený dost pěkně, cvičení nejsou až tak náročná a co se přednášek týče, tak ty byly jedny ze dvou, na které jsem se tento semestr vždy těšil. Projekt není žádná hrůza, navíc letos dal možnost jej odevzdat až na začátku zkouškového. Test z teorie opět není moc náročný, pokud jste chodili na přednášky a trochu si to projdete. Realtime test taktéž není nic strašného, ovšem je při něm povoleno používat pouze oficiální dokumentaci, takže se mlže stát, že se seknete na nějaké blbosti, kterou byste v reálu za pomoci googlu opravili během dvou minut a pak nestihnete všechno vypracovat.

Foxaves

Foxaves - 17.01.2019

Poměrně obsáhlý, ale kvalitní předmět, konečně se dopodrobna probírají pokročilejší aspekty programování v .NETu, o které se v PJ2 zavadilo jen pár slovy v přednáškách. Projekt má tři části, ale nemusí být příliš propracovaný, stačit splnit vše, co se po vás chce. Realtime test a zápočtová písemka nejsou těžké, když se připravíte.

hajmajeboss

hajmajeboss - 11.01.2019

Opět velmi kvalitní předmět, který jde s dobou a zahrnuje nejnovější technologie .NETu. Nicméně probíraného učiva je poměrně dost a na testu se může objevit cokoliv. Projekt se dá, alespoň z jedné části zkombinovat s VIS.

Redro

Redro - 10.01.2019

Pro mě byl tento předmět celkem náročný, protože snaha byla připravit na certifikaci, takže toho proletěli hodně. Na C# je blbé, že si člověk stejně nikdy pořádně nezapamatuje všechny ty třídy. Nejtěžší byla reflexe, ale dá se to zvládnout.

katzda

katzda - 09.05.2012

Podrobně se rozebíralo to, co se v předmětu PJII jen tak proletělo na jeden odstavec. Projekty v pohodě, real-time s přípravou se dal taky, hlavně díky tomu, že je možné používat msdn k nakukování. Na zaplácnutí kreditů to moc vhodný předmět není, ale pro NEŤáky určitě nepovinná povinnost.

Frogger

Frogger - 27.04.2012

Vklídku předmět. Člověk se naučí nové finty, které jsou v .NET využitelné. Obecně se to myslím moc nehrotí, cvičení jsou úplně vpohodě a real-time test složitý nebyl. Bylo třeba udělat dva projekty - kdo chodil na cvičení, prakticky si je tam mohl napsat dle příkladů :-) Doporučuju.

Demilich

Demilich - 10.05.2010

Jan Martinovič

Jan Martinovič

11 hodnocení


AT.NET PJ2 VWA
Cookies nám pomáhají poskytovat Vám naše služby. Využíváním těchto služeb souhlasíte s jejich použitím.